Main Menu
User Menu

II. skupina Noční stíhací eskadry 4 [1942-1945]

2nd Group of the 4th Night Fighter Wing / II. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 4 (II./NJG 4)

     
Název:
Name:
II. skupina Noční stíhací eskadry 4
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.03.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.04.1942-08.05.1944 Noční stíhací eskadra 4
08.05.1944-DD.08.1944 5. stíhací divize
DD.08.1944-30.03.1945 Noční stíhací eskadra 4
Dislokace:
Deployed:
DD.04.1942-DD.05.1942 Laupheim, Einsatzhafen Laupheim /
DD.05.1942-DD.09.1942 Rheine, Fliegerhorst Rheine /
DD.09.1942-DD.01.1944 Saint-Dizier, Fliegerhorst St. Dizier /
DD.01.1944-25.02.1944 Fassberg, Fliegerhorst Faßberg /
25.02.1944-16.03.1944 Saint-Dizier, Fliegerhorst St. Dizier /
16.03.1944-08.05.1944 Longvic, Fliegerhorst Dijon /
08.05.1944-DD.08.1944 Pommeuse, Fliegerhorst Coulommiers /
DD.08.1944-DD.11.1944 Frankfurt am Main, Flug- und Luftschiffhafen Rhein-Main /
DD.11.1944-30.03.1945 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh /

Velitel:
Commander:
01.10.1942-13.01.1943 Rossiwall, Theodor (Hauptmann)
13.01.1944-DD.02.1944 Griese, Heinrich (Hauptmann)
DD.02.1944-20.05.1944 Autenrieth, Hans (Hauptmann)
20.05.1944-22.06.1944 Rath, Gerhard (Hauptmann)
22.06.1944-30.03.1945 Rauch, Hubert (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.04.1942-30.03.1945 4. letka Noční stíhací eskadry 4
DD.04.1942-30.03.1945 5. letka Noční stíhací eskadry 4
DD.04.1942-01.01.1943 6. letka Noční stíhací eskadry 4
DD.04.1942-30.03.1945 Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 4
DD.01.1943-30.03.1945 6. letka Noční stíhací eskadry 4

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/njagd/njg4.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Nocni-stihaci-eskadry-4-1942-1945-t75194#505262Verze : 0
MOD