Main Menu
User Menu

Frankfurt nad Mohanem

Frankfurt am Main

     
Název:
Name:
Frankfurt nad Mohanom
Originální název:
Original Name:
Frankfurt am Main
Další názvy:
Other Names:
-
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Frankfurt nad Mohanom
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°06'42.00"N 08°41'09.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
Frankfurt - Innenstadt, Frankfurt - Süd, Frankfurt - West, Frankfurt - Mitte-West, Frankfurt - Mitte-Nord, Frankfurt - Nord-Ost, Frankurt - Ost, Frankfurt - West, Nieder-Erlenbach, Kalbach-Riedberg, Bergen-Enkheim.
První písemná zmínka:
First Written Reference:
794
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Katedrála sv. Bartolomeja
Kostol sv. Pavla
Archeologická záhrada
Stará opera


Muzea:
Museums:
Nemecké múzeum architektúry
Múzeum ikon
Múzeum svetovej kultúry
Židovské múzeum
Goetheho dom
Osobnosti:
Personalities:
- von Le Monnier, Anton
* 21.12.1819 
- Stilgebauer, Gustav
* 06.05.1876 
von Roques, Karl
* 07.05.1880 
von Neufville, Georg
* 27.10.1883 
Goeschen, Alexander
* 22.10.1884 
Gräser, Fritz Hubert
* 03.01.1888 
- Dürrstein, Gustav
* 31.08.1889 
Riedel, Theodor Heinrich
* 17.09.1889 
- Müller-Derichsweiler, Erich
* 27.09.1890 
Schmidt, Kurt
* 09.04.1891 
Eyssen, Robert
* 02.04.1892 
- Riedel, Paul
* 25.11.1893 
Baier, Eberhard
* 20.08.1895 
Udet, Ernst
* 26.04.1896 
von Lersner, Karl
* 01.07.1898 
von Wechmar, Irnfried
* 12.02.1899 
von Radowitz, Joseph Maria Hermann Ernst Peter Hans
* 29.07.1899 
von Wild, Wolfgang
* 26.04.1901 
Winterfeld, Hild-Wilfried
* 17.04.1903 
Weitzel, Fritz
* 27.04.1904 
Gelhaar, Alexander
* 24.11.1908 
Rath, Ernst Eduard vom
* 03.06.1909 
- von Plüskow, Hans Albrecht
* 26.10.1909 
Bartels, Hans
* 05.07.1910 
Groß, Martin
* 15.04.1911 
Schüler, Philipp
* 17.10.1911 
von Poschinger, Joachim
* 20.06.1913 
Kaestner, Robert
* 27.10.1913 
Bauer, Heinz
* 14.04.1914 
- Klassmann, Helmut
* 15.05.1914 
von Hahn, Hans
* 07.08.1914 
Graubner, Reinhard
* 02.08.1915 
Ruhl, Heinrich
* 31.08.1915 
Zeitz, Ludwig
* 22.03.1916 
Bolfras von Ahnenburg, Artur
† 19.12.1922
- Ingenohl, Hermann
† 18.06.1928
Thomas, Georg
† 29.12.1946
- Petry, Alfred
† DD.MM.1948
- von Ramin, Hans-Georg
† 05.12.1949
Schütze, Viktor Hermann
† 23.09.1950
Gautier, Theopil
† 08.09.1953
von Sodenstern, Georg
† DD.MM.1955
von Hahn, Hans
† 05.11.1957
- Wilke, Kurt
† DD.MM.1957
- Kratzert, Hans
† 03.07.1958
von Hardenberg, Carl-Hans
† 24.10.1958
- von Römer, Martin
† DD.MM.1958
- Fiedler, Erich
† 13.03.1960
Wittmann, Alfred
† 26.07.1960
Bölsen, Hans
† 24.10.1960
Felber, Hans Gustav
† 08.03.1962
Fett, Albert
† 08.02.1963
Hildebrandt, Hans Georg
† 31.01.1967
- Kunze, Friedrich
† 30.07.1967
Stumpff, Hans-Jürgen
† 09.03.1968
- Behschnitt, Walter
† 22.10.1970
Kohlhauer, Erich
† 14.12.1970
- Mirow, Johann
† DD.MM.1970
Schrötter, Josef
† 06.04.1972
Müller-Michels, Franz
† 08.09.1972
- Bausch, Richard
† 22.03.1974
Mentzel, Helmuth
† 11.08.1974
- Ueberschär, Bernhard
† DD.MM.1974
Bürkner, Leopold
† 15.07.1975
Hudel, Helmut
† 11.03.1985
Staudegger, Franz
† 16.03.1991
Radowski, Eduard
† 06.09.1993
Baumgarten-Crusius, Werner
† 04.11.1995
Rühle von Lilienstern, Hans-Joachim
† 26.11.2000
Riehs, Otto
† 29.05.2008
- von Friedeburg, Ludwig-Ferdinand
† 17.05.2010
Higgins, George Alan
* DD.MM.RRRR 
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.MM.1850-DD.MM.RRRR
Prapor polních myslivců č. 1
Feldjaeger Battalion No. 1
12.10.1937-DD.MM.RRRR
Dělostřelecké velitelství 15
15th Artillery Command
DD.07.1938-26.08.1939
Skupinové velitelství pozemního vojska 2
2nd Land Forces Group Command
01.02.1939-02.10.1939
6. letecká divize
6th Air Division
21.10.1939-05.11.1939
I. skupina Stíhací eskadry 77
1st Group of the 77th Fighter Wing
DD.10.1939-DD.05.1940
3. letka (dálková) Průzkumné skupiny 121
3rd Squadron (Long Range) of the 121st Reconnaissance Group
02.11.1939-20.04.1940
1. letka Stíhací eskadry 2
1st Squadron of the 2nd Fighter Wing
02.11.1939-20.04.1940
2. letka Stíhací eskadry 2
2nd Squadron of the 2nd Fighter Wing
02.11.1939-20.04.1940
3. letka Stíhací eskadry 2
3rd Squadron of the 2nd Fighter Wing
02.11.1939-20.04.1940
I. skupina Stíhací eskadry 2
1st Group of the 2nd Fighter Wing
02.11.1939-20.04.1940
Štáb I. skupiny Stíhací eskadry 2
Staff of the 1st Group of 2nd Fighter Wing
DD.01.1940-DD.06.1940
3. letka (dálková) Průzkumné skupiny 31
3rd Squadron (Long Range) of the 31st Reconnaissance Group
09.04.1940-24.04.1940
2. letka Stíhací eskadry 3
2nd Squadron of the 3rd Fighter Wing
10.04.1940-12.05.1940
7. letka Stíhací eskadry 2
7th Squadron of the 2nd Fighter Wing
10.04.1940-12.05.1940
8. letka Stíhací eskadry 2
8th Squadron of the 2nd Fighter Wing
10.04.1940-12.05.1940
9. letka Stíhací eskadry 2
9th Squadron of the 2nd Fighter Wing
10.04.1940-12.05.1940
III. skupina Stíhací eskadry 2
3rd Group of the 2nd Fighter Wing
10.04.1940-12.05.1940
Štáb III. skupiny Stíhací eskadry 2
Staff of the 3nd Group of 2nd Fighter Wing
01.05.1940-12.07.1940
III. skupina Bombardovací eskadry 53
3rd Group of the 53rd Bomber Wing
29.06.1940-28.07.1940
7. letka Stíhací eskadry 2
7th Squadron of the 2nd Fighter Wing
29.06.1940-28.07.1940
8. letka Stíhací eskadry 2
8th Squadron of the 2nd Fighter Wing
29.06.1940-28.07.1940
9. letka Stíhací eskadry 2
9th Squadron of the 2nd Fighter Wing
29.06.1940-28.07.1940
III. skupina Stíhací eskadry 2
3rd Group of the 2nd Fighter Wing
29.06.1940-28.07.1940
Štáb III. skupiny Stíhací eskadry 2
Staff of the 3nd Group of 2nd Fighter Wing
DD.08.1944-DD.11.1944
4. letka Noční stíhací eskadry 4
4th Squadron of the 4th Night Fighter Wing
DD.08.1944-DD.11.1944
5. letka Noční stíhací eskadry 4
5th Squadron of the 4th Night Fighter Wing
DD.08.1944-DD.11.1944
6. letka Noční stíhací eskadry 4
6th Squadron of the 4th Night Fighter Wing
DD.08.1944-DD.11.1944
II. skupina Noční stíhací eskadry 4
2nd Group of the 4th Night Fighter Wing
DD.08.1944-DD.11.1944
Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 4
Staff of the 2nd Group of 4th Night Fighter Wing
20.11.1944-23.01.1945
IV. skupina Stíhací eskadry 4
4th Group of the 4th Fighter Wing
04.12.1944-14.02.1945
6. letka Noční stíhací eskadry 101
6th Squadron of the 101st Night Fighter Wing
DD.02.1945-DD.02.1945
Meteorologická průzkumná letka 10
10th Weather Reconnaissance Squadron
27.03.1945-05.04.1945
5. pěší divize
5th Infantry Division
DD.03.1945-DD.03.1945
III. skupina Bombardovací eskadry 200
3rd Group of the 200th Bomber Wing
03.04.1945-03.04.1945
3. armáda
3rd Army
08.04.1945-30.04.1945
362. stíhací skupina
362nd Fighter Group
15.04.1945-13.05.1945
368. stíhací skupina
368th Fighter Group
12.08.1945-30.09.1946
441. skupina pro přepravu jednotek
441st Troop Carrier Group
11.02.1947-01.07.1948
61. skupina pro přepravu jednotek
61st Troop Carrier Group
01.06.1948-01.10.1948
133. letka leteckých dopravních a spojovacích služeb
133rd Airways and Air Communications Service Squadron
01.07.1948-15.08.1948
61. křídlo pro přepravu jednotek, střední
61st Troop Carrier Wing, Medium
01.07.1948-15.08.1948
61. skupina pro přepravu jednotek, střední
61st Troop Carrier Group, Medium
15.08.1948-02.06.1951
61. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
61st Troop Carrier Wing, Heavy
15.08.1948-21.07.1950
61. skupina pro přepravu jednotek, težká
61st Troop Carrier Group, Heavy
01.10.1948-01.07.1961
1945. letka leteckých dopravních a spojovacích služeb
1945th Airways and Air Communications Service Squadron
19.11.1948-16.10.1949
513. skupina pro přepravu jednotek, speciální
513th Troop Carrier Group, Special
10.02.1949-26.05.1949
60. letištní skupina
60th Air Base Group
10.02.1949-26.05.1949
60. skupina údržby a zásobování
60th Maintenance and Supply Group
26.09.1949-23.09.1955
60. skupina pro přepravu jednotek, střední
60th Troop Carrier Group, Medium
26.09.1949-16.11.1949
60. skupina pro přepravu jednotek, težká
60th Troop Carrier Group, Heavy
02.06.1951-15.10.1955
60. křídlo pro přepravu jednotek, střední
60th Troop Carrier Wing, Medium
02.06.1951-01.10.1955
60. letištní skupina
60th Air Base Group
05.08.1951-14.07.1952
433. křídlo pro přepravu jednotek, střední
433rd Troop Carrier Wing, Medium
05.08.1951-14.07.1952
433. skupina pro přepravu jednotek, střední
433rd Troop Carrier Group, Medium
02.06.1952-29.09.1955
60. skupina údržby a zásobování
60th Maintenance and Supply Group
14.07.1952-17.03.1953
317. křídlo pro přepravu jednotek, střední
317th Troop Carrier Wing, Medium
01.07.1961-01.01.1973
1945. spojovací letka
1945th Communications Squadron
08.01.1966-24.12.1968
439. vojenská transportní skupina
439th Military Airlift Group
01.07.1969-01.07.1975
435. vojenské tranportní zabezpečovací křídlo
435th Military Airlift Support Wing
01.01.1973-01.10.1984
1945. spojovací skupina
1945th Communications Group
01.07.1975-01.04.1992
435. taktické transportní křídlo
435th Tactical Airlift Wing
01.10.1984-01.11.1986
1945. skupina informačních systémů
1945th Information Systems Group
01.11.1986-30.04.1991
1945. spojovací skupina
1945th Communications Group
01.06.1989-01.01.1992
352. křídlo pro speciální operace
352nd Special Operations Wing
01.06.1989-01.01.1992
39. křídlo pro speciální operace
39th Special Operations Wing 
30.04.1991-01.04.1992
435. spojovací skupina
435th Communications Group
01.04.1992-01.04.1995
435. transportní křídlo
435th Airlift Wing 
Průmyslové podniky:
Industry:
DD.MM.1886-DD.MM.1895
Heinrich Kleyer GmbH
DD.MM.1895-DD.MM.1906
Adler Fahrradwerke vorm. H. Kleyer AG
DD.MM.1906-DD.MM.1957
Adlerwerke vorm. H. Kleyer AG
14.12.1925-DD.MM.1931
Mühlenbau und Industrie AG
25.12.1925-DD.MM.1952
IG Farbenindustrie AG
DD.MM.1931-DD.MM.19RR
Mühlenbau und Industrie AG
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://en.wikipedia.org/wiki/Frankfurt_am_Main
URL : https://www.valka.cz/Frankfurt-nad-Mohanem-t112177#418517Verze : 0
MOD