Main Menu
User Menu

4. pěší brigáda [1920-1937]

4th Infantry Brigade

     
Název:
Name:
4. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
4. pěší brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
4. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-31.12.1937 2. divise
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-25.09.1920 Banská Štiavnica, kasárny /
25.09.1920-31.12.1937 Cheb, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.01.1920-05.02.1920 Vojta, Josef (Plukovník)
05.02.1920-16.12.1921 Köppl, Josef (Plukovník)
16.12.1921-29.01.1923 Köppl, Josef (Brigádní generál)
29.01.1923-03.11.1923 Chlebovský, Alois (Plukovník)
03.11.1923-27.09.1924 Šidlík, Václav (Plukovník)
27.09.1924-04.05.1928 Haužvic, Čeněk (Plukovník)
04.05.1928-06.11.1929 Haužvic, Čeněk (Brigádní generál)
06.11.1929-03.03.1930 Bejl, Jindřich (Plukovník)
03.03.1930-03.07.1931 Haužvic, Čeněk (Brigádní generál)
03.07.1931-28.08.1931 Bejl, Jindřich (Plukovník)
28.08.1931-15.10.1932 Haužvic, Čeněk (Brigádní generál)
15.10.1932-31.12.1933 Baďura, Antonín (Plukovník)
31.12.1933-16.02.1935 Kloud, Jan (Plukovník)
16.02.1935-30.11.1937 Kloud, Jan (Brigádní generál)
30.11.1937-31.12.1937 Horák, Eduard (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 33
01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 38

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1937. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/4-pesi-brigada-1920-1937-t74045#413015Verze : 9
MOD