Main Menu
User Menu

19. pěší brigáda [1920-1937]

19th Infantry Brigade

     
Název:
Name:
19. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
19. pěší brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
21. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-31.12.1937 10. divise
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-DD.07.1920 Banská Belá, kasárny /
DD.07.1920-DD.01.1921 Lučenec, kasárny /
DD.01.1921-DD.01.1924 Banská Bystrica, kasárny /
DD.01.1924-31.12.1937 Lučenec, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.01.1920-DD.06.1920 Rychtermoc, Robert (Plukovník)
DD.06.1920-DD.11.1923 Bräunlich, Otomar (Plukovník)
DD.11.1923-DD.08.1925 Heřman, Karel (Plukovník)
DD.08.1925-04.05.1928 Němec, Matěj (Plukovník)
04.05.1928-DD.10.1931 Němec, Matěj (Brigádní generál)
DD.10.1931-DD.04.1933 Slunský, Josef (Brigádní generál)
DD.04.1933-11.01.1934 Kálal, Bohuslav (Plukovník)
11.01.1934-DD.01.1935 Kálal, Bohuslav (Brigádní generál)
DD.01.1935-30.09.1936 Jelínek, František (Plukovník)
30.09.1936-31.12.1937 Hošek, Rudolf (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 25
01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 26

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/19-pesi-brigada-1920-1937-t74016#531476Verze : 5
MOD