Main Menu
User Menu

10. divise [1920-1938]

10th Division

     
Název:
Name:
10. divise
Originální název:
Original Name:
10. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
11. divise
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 122
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-27.10.1921 Zemské vojenské velitelství pro Slovensko
27.10.1921-10.11.1921 Západoslovenská skupina
10.11.1921-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Slovensko
15.09.1925-15.10.1935 Zemské vojenské velitelství v Bratislavě
15.10.1935-25.09.1938 VII. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-25.09.1938 Banská Bystrica, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.01.1920-DD.01.1921 Fournier, Pierre-Victor (Brigádní generál)
00.01.1921-DD.07.1921 Kadlec, Eduard (Plukovník)
00.07.1921-10.02.1925 Kadlec, Eduard (Brigádní generál)
10.02.1925-DD.11.1931 Kadlec, Eduard (Divisní generál)
00.11.1931-DD.03.1935 Votruba, Josef (Divisní generál)
00.03.1935-30.09.1936 Mánek, Josef (Brigádní generál)
30.09.1936-25.09.1938 Rytíř, Bohumil (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1920-DD.02.1921 Prévost, Georges-Léon-Joseph (Podplukovník)
00.02.1921-DD.11.1921 Moravec, Ondřej (Podplukovník)
00.11.1921-DD.09.1922 Drgáč, Šimon (Štábní kapitán)
00.09.1922-DD.09.1924 Kuneš, Václav (Major)
00.09.1924-DD.10.1924 Dubovský, Karel (Major)
00.10.1924-DD.03.1926 Kosina, Jiří (Podplukovník)
00.03.1926-DD.10.1926 Pelikán, Anatol (Podplukovník)
00.10.1926-DD.02.1928 Kvapil, Ladislav (Podplukovník)
00.02.1928-DD.05.1928 Doležal, Jaroslav (Major)
00.05.1928-DD.09.1929 Doležal, Jaroslav (Podplukovník)
00.09.1929-DD.09.1931 Tomsa, Ladislav (Podplukovník)
00.09.1931-DD.09.1935 Regentík, Miloslav (Podplukovník)
00.09.1935-25.09.1938 Andreas, Štěpán (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1920-31.12.1937 19. pěší brigáda
01.01.1920-15.10.1935 20. pěší brigáda
01.06.1920-01.12.1921 Velitelství dělostřelectva 10. divise
15.07.1920-01.12.1921 Lehký dělostřelecký pluk 10
01.12.1921-31.12.1937 10. polní dělostřelecká brigáda
15.09.1933-15.10.1935 Hraničářský prapor 11
15.10.1935-31.12.1937 20. pěší brigáda
31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 25
31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 26
31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 7
31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 10. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond 10. divise
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/10-divise-1920-1938-t73933#413206Verze : 2
MOD