Main Menu
User Menu

Velitelství dělostřelectva 9. divise [1920-1921]

9th Division Artillery Command

     
Název:
Name:
Velitelství dělostřelectva 9. divise
Originální název:
Original Name:
Velitelství dělostřelectva 9. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1920
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1921
Nástupce:
Successor:
9. polní dělostřelecká brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1920-01.12.1921 9. divise
01.06.1920-27.10.1921 Velitelství zemského dělostřelectva pro Slovensko
27.10.1921-10.11.1921 Velitelství dělostřelectva západoslovenské skupiny
10.11.1921-01.12.1921 Velitelství zemského dělostřelectva pro Slovensko
Dislokace:
Deployed:
01.06.1920-01.12.1921 Trnava, Invalidovna /

Velitel:
Commander:
01.06.1920-DD.12.1920 Pauk, Maxmilián (Plukovník)
DD.12.1920-01.12.1921 Pexider, František (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-delostrelectva-9-divise-1920-1921-t73972#531198Verze : 2
MOD