Main Menu
User Menu

9. divise [1920-1938]

9th Division

     
Název:
Name:
9. divise
Originální název:
Original Name:
9. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
12. divise
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 121
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-27.10.1921 Zemské vojenské velitelství pro Slovensko
27.10.1921-10.11.1921 Západoslovenská skupina
10.11.1921-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Slovensko
15.09.1925-15.10.1935 Zemské vojenské velitelství v Bratislavě
15.10.1935-25.09.1938 VII. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-DD.11.1928 Trnava, Invalidovna /
00.11.1928-25.09.1938 Bratislava, Budova divisního velitelství /

Velitel:
Commander:
01.01.1920-19.11.1920 Holý, Kamil (Plukovník)
19.11.1920-DD.12.1920 Holý, Kamil (Brigádní generál)
00.12.1920-DD.01.1923 Šnejdárek, Josef (Brigádní generál)
00.01.1923-10.02.1925 Vojcechovský, Sergej (Brigádní generál)
10.02.1925-DD.09.1927 Vojcechovský, Sergej (Divisní generál)
00.09.1927-DD.11.1927 Bräunlich, Otomar (Brigádní generál)
00.11.1927-04.05.1928 Vitoušek, Josef (Plukovník)
04.05.1928-30.12.1929 Vitoušek, Josef (Brigádní generál)
30.12.1929-DD.12.1933 Vitoušek, Josef (Divisní generál)
00.12.1933-DD.10.1934 Hrabčík, František (Brigádní generál)
00.10.1934-22.01.1938 Žák, Miloš (Brigádní generál)
22.01.1938-25.09.1938 Žák, Miloš (Divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1920-DD.12.1921 Černý, Alois (Podplukovník)
00.12.1921-DD.09.1924 Kloud, Jan (Major)
00.09.1924-DD.12.1927 Kajdoš, Vladimír (Major)
00.12.1927-DD.09.1928 Kajdoš, Vladimír (Podplukovník)
00.09.1928-DD.09.1930 Dokoupil, Jan (Podplukovník)
00.09.1930-DD.11.1930 Křepel, Jan (Major)
00.11.1930-15.10.1935 Křepel, Jan (Podplukovník)
15.10.1935-25.09.1938 Koblitz, Vincent (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1920-31.12.1937 17. pěší brigáda
01.01.1920-15.10.1935 18. pěší brigáda
01.06.1920-01.12.1921 Velitelství dělostřelectva 9. divise
15.07.1920-01.12.1921 Lehký dělostřelecký pluk 9
01.12.1921-31.12.1937 9. polní dělostřelecká brigáda
15.10.1935-31.12.1937 18. pěší brigáda
15.10.1935-22.05.1938 Hraničářský prapor 11
31.12.1937-25.09.1938 Pěší pluk 12
31.12.1937-25.09.1938 Pěší pluk 39
31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 9. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond 9. divise
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/9-divise-1920-1938-t73934#413205Verze : 1
MOD