Main Menu
User Menu

Rytíř, Bohumil

     
Příjmení:
Surname:
Rytíř
Jméno:
Given Name:
Bohumil
Jméno v originále:
Original Name:
Bohumil Rytíř
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
brigádní generál
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
29.04.1889 Litoměřice /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
12.04.1955 Praha /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
?
Jiné významné skutečnosti:(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
?
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Rytir-Bohumil-t104845#375765Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Rytíř
Jméno:
Given Name:
Bohumil
Jméno v originále:
Original Name:
Bohumil Rytíř
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.09.1899-DD.06.1906 Státní reálka, Praha
DD.10.1906-DD.07.1911 České vysoké učení technické, Praha
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.12.1911-DD.05.1912 Škola jednoročních dobrovolníků, Praha
DD.07.1917-DD.09.1917 Důstojnický kurs, Borispol
DD.11.1917-DD.03.1918 Důstojnický kurs, Saint-Maixent
DD.10.1921-DD.11.1921 Informační kurs pro generály a plukovníky, Praha
DD.10.1927-DD.09.1928 Kurs pro vyšší velitele, Praha
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.10.1912 kadet rakousko-uherské branné moci
01.05.1913 praporčík rakousko-uherské branné moci
01.11.1914 poručík rakousko-uherské branné moci
01.03.1918 poručík legií
10.05.1918 nadporučík legií
30.11.1918 kapitán legií
01.03.1919 major legií
10.07.1920 major pěchoty
23.06.1921 podplukovník pěchoty
28.06.1923 plukovník pěchoty
16.07.1929 brigádní generál
01.07.1939 výslužba
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.11.1921-DD.10.1922 Velitel : Pěší pluk 8
DD.10.1922-28.06.1923 Velitel : 23. oddělení /automobilní/
28.06.1923-01.01.1927 Velitel : 23. oddělení /automobilní/
01.01.1927-DD.10.1927 Velitel : IV./3. oddělení /dopravní/
DD.09.1928-16.07.1929 Velitel : IV./3. oddělení /dopravní/
16.07.1929-DD.12.1929 Velitel : IV./3. oddělení /dopravní/
DD.12.1929-DD.09.1936 Velitel : 5. pěší brigáda
30.09.1936-25.09.1938 Velitel : 10. divise
25.09.1938-15.12.1938 Velitel : 40. hraniční oblast
25.05.1945-DD.10.1945 Velitel : III. sbor

Ručně vyplněné položky:
DD.10.1911-DD.12.1911 jednoroční dobrovolník Zeměbraneckého pěšího pluku č. 8, Praha
DD.12.1911-DD.05.1912 vojenské studium, Praha
DD.05.1912-DD.09.1912 velitel pěší čety Zeměbraneckého pěšího pluku č. 8, Praha
DD.08.1914-DD.10.1914 velitel pěší čety Zeměbraneckého pěšího pluku č. 8, balkánské válčiště
DD.10.1914-DD.03.1915 velitel pěší roty Zeměbraneckého pěšího pluku č. 8, balkánské válčiště a východoevropské válčiště
20.03.1915-20.03.1915 zajetí na východoevropském válčišti
DD.03.1915-DD.07.1917 ruské zajatecké tábory
DD.07.1917-DD.09.1917 vojenské studium, Borispol
DD.09.1917-DD.11.1917 přesun do Francie
DD.11.1917-DD.03.1918 vojenské studium, Saint-Maixent
DD.03.1918-DD.05.1918 velitel pěší čety 21. československého střeleckého pluku, Cognac
DD.05.1918-DD.07.1918 velitel pěší čety 22. československého střeleckého pluku, Jarnac a západoevropské válčiště
DD.07.1918-DD.08.1918 velitel pěší roty 22. československého střeleckého pluku, západoevropské válčiště
DD.08.1918-DD.09.1918 nemocniční ošetřování
DD.09.1918-DD.11.1918 velitel pěší roty 22. československého střeleckého pluku, západoevropské válčiště
DD.11.1918-DD.07.1919 velitel praporu 23. československého střeleckého pluku, Cognac, přesun a Kladno
DD.07.1919-DD.11.1919 zatímní velitel 23. československého střeleckého pluku, Kladno
DD.11.1919-DD.07.1920 člen delegace k Československému vojsku na Rusi, přesun
DD.07.1920-DD.10.1921 důstojník Vojenské kanceláře presidenta republiky, Praha
DD.10.1921-DD.11.1921 vojenské studium, Praha
DD.11.1921-DD.10.1922 velitel Pěšího pluku 8, Český Těšín
DD.10.1922-DD.01.1927 přednosta 23. oddělení /automobilního/ ministerstva, Praha
DD.01.1927-DD.10.1927 přednosta IV/3. oddělení /dopravního/ ministerstva, Praha
DD.10.1927-DD.09.1928 vojenské studium, Praha
DD.09.1928-DD.12.1929 přednosta IV/3. oddělení /dopravního/ ministerstva, Praha
DD.12.1929-DD.09.1936 velitel Pěší brigády 5, Terezín
DD.09.1936-DD.09.1938 velitel Divise 10, Banská Bystrica
DD.09.1938-DD.12.1938 velitel Hraniční oblasti 40, branná pohotovost státu
DD.12.1938-DD.03.1939 velitel Divise 10, Banská Bystrica
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1918

Řád Čestné legie 5. třída
Order of Legion of Honour 5th Class
Ordre de la Légion d'Honneur Chevalier
-

DD.MM.1918

Válečný kříž
Croix de Guerre
-

DD.MM.1918

Válečný kříž 1918
War Cross 1918
-

DD.MM.1919

Řád Sokola - s meči
Order of Falcon with Swords
-

DD.MM.1920

Československá revoluční medaile
Czechoslovak Revolutionary Medal
-

DD.MM.1923

Medaile vítězství
Victory Medal
-

DD.MM.1925

Pamětní medaile na válku 1914-1918
Commemorative Medal of War of 1914 - 1918
Medaille Commemorative de la Guerre de 1914-1918
-

DD.MM.1928

Řád Čestné legie 4. třída
Order of Legion of Honour 4th Class
Ordre de la Légion d'Honneur Officier
-

DD.MM.1938

Řád Sv. Sávy 2. třída
Order of St. Sava 2nd Class
Орден Светог Саве 2. ред
-


Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Rytir-Bohumil-t104845#375766Verze : 0
MOD