Main Menu
User Menu

Severní skupina vojsk [1945-1991]

Northern Group of Forces / Севернaя группa войск

     
Název:
Name:
Severní skupina vojsk
Originální název:
Original Name:
Севернaя группa войск
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
2. běloruský front
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.06.1945-03.08.1945 Hlavní stan nejvyššího velení


03.08.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
25.02.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
15.03.1946-25.02.1950 Ministerstvo ozbrojených sil
Dislokace:
Deployed:
10.06.1945-20.07.1945 Bydgoszcz, ? /
20.07.1945-01.09.1984 Legnica, ? /
Velitel:
Commander:
10.06.1945-DD.10.1949 Rokossovskij, Konstantin Konstantinovič (maršál Sovětského svazu)
DD.10.1949-DD.09.1950 Trubnikov, Kuzma Pětrovič (generálplukovník)
DD.09.1950-DD.06.1952 Radzijevskij, Alexej Ivanovič (generálporučík)
DD.06.1952-DD.06.1955 Konstantinov, Michail Pětrovič (generálporučík)
DD.06.1955-DD.02.1958 Galickij, Kuzma Nikitovič (armádní generál)
DD.02.1958-DD.03.1963 Chetagurov, Georgij Ivanovič (generálplukovník)
DD.03.1963-DD.06.1964 Marjachin, Sergej Sergejevič (generálplukovník)
DD.06.1964-DD.10.1964 Rudakov, Alexanděr Pavlovič (generálporučík)
DD.10.1964-DD.06.1967 Baklanov, Gleb Vladimirovič (generálplukovník)
DD.06.1967-DD.12.1968 Škadov, Ivan Nikolajevič (generálplukovník)
DD.12.1968-DD.05.1973 Tankajev, Magamed T. (generálplukovník)
DD.05.1973-DD.07.1975 Gerasimov, Ivan Alexandrovič (generálplukovník)
DD.07.1975-DD.01.1978 Kulišev, Oleg F. (generálplukovník)
DD.01.1978-DD.08.1984 Zarudin, Jurij Fjodorovič (generálplukovník)
DD.08.1984-DD.02.1987 Kovtunov, Alexanděr Vasiljevič (generálplukovník)
DD.02.1987-DD.07.1989 Korbutov, Ivan Ivanovič (generálplukovník)
DD.07.1989-31.12.1991 Dubynin, Viktor Pětrovič (generálplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.06.1945-06.05.1946 10. průlomový dělostřelecký sbor
10.06.1945-DD.07.1945 10. tankový sbor
10.06.1945-09.07.1945 13. armáda
10.06.1945-DD.09.1945 18. armáda
10.06.1945-02.07.1945 20. tankový sbor
10.06.1945-DD.07.1945 3. gardový jezdecký sbor
10.06.1945-15.06.1945 3. gardový tankový sbor
10.06.1945-10.01.1949 4. letecká armáda
10.06.1945-DD.06.1945 70. armáda
10.06.1945-DD.04.1946 8. průlomový dělostřelecký sbor
27.06.1945-DD.MM.1945 52. armáda
DD.06.1945-DD.05.1946 65. armáda
12.06.1946-20.12.1946 7. mechanizovaná armáda
20.12.1946-DD.05.1948 7. samostatná tanková divize
10.01.1949-04.04.1968 37. letecká armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/Severni-skupina-vojsk-1945-1991-t70555#408570Verze : 0
MOD