Main Menu
User Menu

16. střelecký sbor [1942-1945]

16th Rifle Corps / 16-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
16. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
16-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.11.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1943-01.07.1943 18. armáda
01.08.1943-01.01.1944 56. armáda
01.12.1943-01.10.1944 Samostatná přímořská armáda
01.10.1944-10.06.1945 33. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
04.12.1942-19.12.1942 Gajdukov, Venjamin Andrejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
28.12.1942-05.02.1943 Grečkin, Alexej Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
12.02.1943-01.06.1943 Perekrestov, Grigorij Nikiforovič (Geněral-major / Генерал-майор)
30.06.1943-22.01.1944 Provalov, Konstantin Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
23.01.1944-24.02.1944 Čudakov, Nikolaj Vasiljevič (Polkovnik / Полковник)
25.02.1944-27.05.1944 Provalov, Konstantin Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
28.05.1944-09.05.1945 Dobrovolskij, Jerofej Vladimirovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.06.1943-DD.08.1943 61. střelecká divize
DD.09.1943-DD.05.1945 339. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kališský střelecký sbor
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/xDMLg8
URL : https://www.valka.cz/16-strelecky-sbor-1942-1945-t60584#522625Verze : 0
MOD