Main Menu
User Menu

Černomořská skupina vojsk [1942-1943]

Black Sea Group of Forces / Черноморская группа войск

     
Název:
Name:
Černomořská skupina vojsk
Originální název:
Original Name:
Черноморская группа войск
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Severokavkazský front
Datum zániku:
Disbanded:
16.03.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
03.09.1942-05.02.1943 Zakavkazský front
05.02.1943-15.03.1943 Severokavkazský front
Dislokace:
Deployed:
03.09.1942-15.03.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
03.09.1942-17.10.1942 Čerevičenko, Jakov Timofejevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник )
17.10.1942-15.03.1943 Pětrov, Ivan Jefimovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
03.09.1942-21.11.1942 Antonov, Alexej Innokenťjevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1942-05.02.1943 18. armáda
03.09.1942-10.01.1943 Tuapský obranný prostor
DD.09.1942-DD.01.1943 47. armáda
DD.09.1942-DD.01.1943 56. armáda
DD.11.1942-DD.02.1943 46. armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/Cernomorska-skupina-vojsk-1942-1943-t61338#514745Verze : 0
MOD