Main Menu
User Menu

Samostatná přímořská armáda [1943-1944]

Separate Maritime Army / Отдельная приморская армия

     
Název:
Name:
Samostatná přímořská armáda
Originální název:
Original Name:
Отдельная приморская армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
56. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
18.04.1944
Nástupce:
Successor:
Přímořská armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
20.11.1943-18.04.1944 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
20.11.1943-04.02.1944 Petrov, Ivan Jefimovič (Geněral armii / Генерал армии)
05.02.1944-18.04.1944 Jeremenko, Andrej Ivanovič (Geněral armii / Генерал армии)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
20.11.1943-06.12.1943 Laskin, Ivan Andrejevič ( )
07.12.1943-17.01.1944 Roždestvenskij, Serafim Jevgenjevič ( )
18.01.1944-18.04.1944 Kotov-Legoňkov, Pavel Michailovič ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.11.1943-DD.09.1944 3. horský střelecký sbor
20.11.1943-18.04.1944 4. letecká armáda
20.11.1943-18.04.1944 588. samostatná armádní spojovací letka
DD.11.1943-DD.05.1944 11. gardový střelecký sbor
01.12.1943-01.10.1944 16. střelecký sbor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 371. samostatná spojovací letka
DD.MM.RRRR-DD.MM.1944 55. samostatná pozorovací letka

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/rybZ8L
https://goo.gl/bSUJxm
URL : https://www.valka.cz/Samostatna-primorska-armada-1943-1944-t178410#524639Verze : 0
MOD
Samostatná přímořská armáda (II. formování)


velitelé
arm. gen. I. Je. Petrov (listopad 1943 - únor 1944)
arm. gen. A. I. Jeremenko (únor - duben 1944)
genpor. K. S. Melnik (od dubna 1944)


členové voj. rady
plk. Je. Je. Malcjev (listopad - prosinec 1943)
genmjr. P. M. Solomko (od prosince 1943)


náč. štábu
genpor. I. A. Laskon (listopad - prosinec 1943)
genmjr. S. Je. Rožděstvenskij (prosinec 1943 - leden 1944)
genmjr. P. M. Kotob-Legonkov (leden - květen 1944)
genpor. S. I. Ljubarskij (květen - listopad 1944)
genmjr. S. S. Jepaněčnikov (od listopadu 1944)
URL : https://www.valka.cz/Samostatna-primorska-armada-1943-1944-t178410#122776Verze : 0