Main Menu
User Menu

Dálnovýchodní vojenský okruh [1945-1953]

Far Eastern Military District / Дальневосточный военный округ

     
Název:
Name:
Dálnovýchodní vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Дальневосточный военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.09.1945
Předchůdce:
Predecessor:
2. dálnovýchodní front
Datum zániku:
Disbanded:
23.04.1953
Nástupce:
Successor:
51. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.09.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
25.02.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
15.03.1946-22.05.1947 Ministerstvo ozbrojených sil
22.05.1947-23.04.1953 Hlavní velitelství vojsk Dálného východu
Dislokace:
Deployed:
10.09.1945-01.10.1945 Chabarovsk, ? /
01.10.1945-23.04.1953 Južno-Sachalinsk, ? /
Velitel:
Commander:
10.09.1945-DD.01.1947 Purkajev, Maxim Alexejevič (Geněral armii / Генерал армии)
DD.01.1947-23.04.1953 Krylov, Nikolaj Ivanovič (Geněral armii / Генерал армии)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.09.1945-10.06.1948 126. lehký horský střelecký sbor
10.09.1945-25.09.1945 15. armáda
10.09.1945-08.10.1945 16. armáda
10.09.1945-01.11.1945 2. armáda
10.09.1945-01.10.1945 5. střelecký sbor
01.10.1945-20.02.1949 10. letecká armáda
22.05.1947-24.04.1953 1. armáda
10.06.1948-23.04.1953 14. armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/Dalnovychodni-vojensky-okruh-1945-1953-t57236#496663Verze : 0
MOD