Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství vojsk Dálného východu [1947-1953]

Main Command of the Armed Forces of the Far East / Главное командование войск Дальнего Востока

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství vojsk Dálného východu
Originální název:
Original Name:
Главное командование войск Дальнего Востока
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.05.1947
Předchůdce:
Predecessor:
Zabajkalsko-amurský vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
23.04.1953
Nástupce:
Successor:
Dálnovýchodní vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.05.1947-25.02.1950 Ministerstvo ozbrojených sil
25.02.1950-15.03.1953 Ministerstvo vojenství
15.03.1953-23.04.1953 Ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
22.05.1947-23.04.1953 Chabarovsk, ? /
Velitel:
Commander:
22.05.1947-23.04.1953 Malinovskij, Rodion Jakovlevič (maršál Sovětského svazu)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
22.05.1947-00.07.1952 Purkajev, Maxim Alexejevič (Geněral armii / Генерал армии)
00.07.1952-23.04.1953 Lomov, Nikolaj Andrejevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.05.1947-15.02.1949 3. letecká armáda dálkového letectva
22.05.1947-23.04.1953 Dálnovýchodní vojenský okruh
31.12.1948-18.04.1953 37. gardový výsadkový sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Pětrenko, Valerij Michajlovič: Sovětskije vojska Dalněgo vostoka v 1945-1953 gg. Vojenno-istoričeskij žurnal 71, 2009, no. 1, s. 3-9.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-vojsk-Dalneho-vychodu-1947-1953-t101867#367853Verze : 0
MOD