Main Menu
User Menu

15. armáda [1953-1967]

15th Army / 15-я армия

     
Název:
Name:
15. armáda
Originální název:
Original Name:
15-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.04.1953
Předchůdce:
Predecessor:
Dálnovýchodní vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
27.07.1967
Nástupce:
Successor:
18. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.04.1953-27.07.1967 Dálnovýchodní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
16.04.1953-DD.03.1960 Južno-Sachalinsk, ? /
DD.03.1960-27.07.1967 Krasnaja Rečka

Velitel:
Commander:
16.04.1953-DD.09.1953 Krylov, Nikolaj Ivanovič (generálplukovník)
DD.09.1953-24.12.1953 Kozak, Semjon Antonovič (generálporučík)
24.12.1953-06.01.1956 Trufanov, Nikolaj Ivanovič (generálplukovník)
06.01.1956-14.09.1957 Zalizjuk, Pjotr Ivanovič (generálporučík)
14.09.1957-25.05.1959 Turantajev, Vladimir Vladimirovič (generálmajor)
25.05.1959-23.05.1960 Turantajev, Vladimir Vladimirovič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
04.03.1955-12.03.1957 2. střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/15-armada-1953-1967-t58565#554191Verze : 2
MOD