Main Menu
User Menu

1. divise /motorisovaná/ [1945-1946]

1st Division /Motorised/

     
Název:
Name:
1. divise /motorisovaná/
Originální název:
Original Name:
1. divise /motorisovaná/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1945
Předchůdce:
Predecessor:
1. divise
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1946
Nástupce:
Successor:
1. divise /rychlá/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1945-01.03.1946 I. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.10.1945-01.03.1946 Praha, ? /

Velitel:
Commander:
01.10.1945-02.10.1945 Procházka, Jan (Plukovník gšt)
02.10.1945-28.10.1945 Procházka, Jan (Brigádní generál)
28.10.1945-01.03.1946 Brož, Jaroslav (Plukovník gšt)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1945-01.03.1946 21. tanková brigáda
01.10.1945-01.03.1946 Pěší pluk 21 /motorisovaný/
01.10.1945-01.03.1946 Pěší pluk 28 /motorisovaný/
01.10.1945-01.03.1946 Pěší pluk 5 /motorisovaný/
01.10.1945-01.03.1946 Velitelství dělostřelectva 1. divise

Ručně vyplněné položky:
01.10.1945-01.03.1946 Motorisovaný přezvědný oddíl 1
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
01.10.1945-01.03.1946 Řád Bohdana Chmělnického, 1. třída
01.10.1945-01.03.1946 Řád Suvorova, 2. třída
01.10.1945-01.03.1946 Válečný kříž 1939
01.10.1945-01.03.1946 Válečný kříž 1939
01.10.1945-01.03.1946 Válečný kříž 1939
01.10.1945-01.03.1946 Válečný kříž 1939
01.10.1945-01.03.1946 Válečný kříž 1939
01.10.1945-01.03.1946 Válečný kříž 1939
01.10.1945-01.03.1946 Medaile Za chrabrost před nepřítelem
01.10.1945-01.03.1946 Medaile Za chrabrost před nepřítelem
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.03.1946 VÚ 5316 Praha
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (1. divise /motorisovaná/)
URL : https://www.valka.cz/1-divise-motorisovana-1945-1946-t50922#311663Verze : 4
MOD