Main Menu
User Menu

III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 51 [1939-1940]

3rd Group of the 51st Dive Bomber Wing / III. Gruppe des Sturzkampfgeschwaders 51 (III./St.G 51)

     
Název:
Name:
III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 51
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Sturzkampfgeschwaders 51
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 165
Datum zániku:
Disbanded:
09.07.1940
Nástupce:
Successor:
II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-08.09.1939 Wertheim, Fliegerhorst Wertheim /
08.09.1939-20.09.1939 Wiklow, ? /
08.09.1939-20.09.1939 Radom, ? /
20.09.1939-DD.05.1940 Kolín nad Rýnem, Fliegerhorst Wahn /
DD.05.1940-DD.07.1940 ?, ? /

Velitel:
Commander:
01.05.1939-09.07.1940 Keil, Anton (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1939-09.07.1940 7. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 51
01.05.1939-09.07.1940 8. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 51
01.05.1939-09.07.1940 9. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 51
01.05.1939-09.07.1940 Štáb III. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 51

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
Junkers Ju 87 B
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/attack/stg51.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Eskadry-stremhlavych-bombarderu-51-1939-1940-t3079#577253Verze : 1
MOD