Main Menu
User Menu

II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1 [1940-1943]

2nd Group of the 1st Dive Bomber Wing / II. Gruppe des Sturzkampfgeschwaders 1 (II./St.G 1)

     
Název:
Name:
II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Sturzkampfgeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 51
Datum zániku:
Disbanded:
18.10.1943
Nástupce:
Successor:
II. skupina Bitevní eskadry 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1940-18.10.1943 Eskadra střemhlavých bombardérů 1
Dislokace:
Deployed:
09.07.1940-DD.11.1940 Pas-de-Calais, ?
DD.11.1940-22.02.1941 Ostend, ?
22.02.1941-DD.03.1941 Trapani, Aeroporto di Trapani-Birgi /
DD.03.1941-DD.05.1941 Comiso, Aeroporto di Comiso Vincenzo Magliocco /
DD.05.1941-DD.06.1941 Argos, Landeplatz Argos/Süd /
DD.06.1941-DD.07.1941 Raczki, Feldflugplatz Raczki / , ?
DD.07.1941-DD.08.1941 Suwałki, Landesplatz Suwalki-Dubowo /
DD.07.1941-DD.08.1941 Baranowicze, ? /
DD.08.1941-DD.09.1941 Minsk, ? /
DD.08.1941-DD.09.1941 Dokudowo, ?
DD.09.1941-DD.11.1941 Šatalovo, ? /
DD.11.1941-DD.12.1941 Juchnow, ?
DD.12.1941-DD.02.1942 Sešča, Fliegerhorst Seschtschinskaja /
DD.02.1942-DD.07.1942 Charkiv, ? /
DD.07.1942-DD.08.1942 Woltschansk, ?
DD.08.1942-DD.09.1942 Gorlowka, ?
DD.09.1942-DD.10.1942 Oblivskaja, Feldflugplatz Obliwskaja /
DD.10.1942-DD.11.1942 Novyj Rogačik, Feldflugplatz Karpowka /
DD.11.1942-DD.12.1942 Oblivskaja, Feldflugplatz Obliwskaja /
DD.11.1942-DD.12.1942 Morozovsk, Fliegerhorst Morosowskaja /
DD.12.1942-DD.01.1943 Rostov, ? /
DD.01.1943-DD.03.1943 Mykolajiv, Fliegerhorst Nikolajew /
20.02.1943-DD.03.1943 Dněpropetrovsk, ? (detašmán / detachment) /
DD.03.1943-DD.07.1943 Orel, ? /
DD.07.1943-DD.08.1943 Krasnogwardeisk, Fliegerhorst Krasnogwardeisk /
DD.08.1943-DD.09.1943 Smolensk, ? /
DD.08.1943-DD.09.1943 Mogilew, ? /
DD.09.1943-18.10.1943 Babrujsk, Fliegerhorst Bobruisk /

Velitel:
Commander:
09.07.1940-29.08.1941 Keil, Anton (Hauptmann)
01.09.1941-12.01.1942 Zemsky, Johann (Major)
13.01.1942-21.05.1942 Malapert-Neufville, Robert-Georg von (Hauptmann)
01.03.1942-29.05.1942 Darjes, Paul-Friedrich (Major)
29.05.1942-DD.08.1942 ?, ? ( )
DD.08.1942-09.12.1942 Druschel, Alfred (Major)
09.12.1942-DD.08.1943 Neubert, Frank (Hauptmann)
DD.08.1943-24.09.1943 Otto, Ernst (Hauptmann)
24.09.1943-18.10.1943 Frank, Heinz (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.07.1940-18.10.1943 4. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
09.07.1940-18.10.1943 5. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
09.07.1940-18.10.1943 6. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
09.07.1940-18.10.1943 Štáb II. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 1

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/attack/stg1.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Eskadry-stremhlavych-bombarderu-1-1940-1943-t180162#577933Verze : 3
MOD
Ju 87 B-2 (6G+ES) ze sestavy II./StG 1, východní fronta, léto 1941.




Linked from : https://www.valka.cz/topic/postview/418428
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Eskadry-stremhlavych-bombarderu-1-1940-1943-t180162#418429Verze : 0
MOD