Main Menu
User Menu

Bombardovací eskadra 77 [1939-1944]

77th Bomber Wing / Kampfgeschwader 77 (KG 77)

     
Název:
Name:
Bombardovací eskadra 77
Originální název:
Original Name:
Kampfgeschwader 77
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.07.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-DD.10.1939 Praha-Kbely, Fliegerhorst Gbell /
DD.10.1939-DD.06.1940 Düsseldorf, ?
DD.06.1940-DD.02.1941 Couvron-et-Aumencourt, Fliegerhorst Laon /
DD.02.1941-09.03.1941 Bétheny, Flughafen Reims /
09.03.1941-DD.06.1941 Juvincourt-et-Damary, Fliegerhorst Juvincourt /
DD.06.1941-DD.07.1941 Heiligenbeil, Fliegerhorst Heiligenbeil /
DD.07.1941-DD.12.1941 Dno, Flugplatz Griwotschki /
DD.12.1941-DD.01.1942 Giebelstadt, Fliegerhorst Giebelstadt /
DD.01.1942-01.05.1942 Comiso, Aeroporto di Comiso Vincenzo Magliocco /
01.05.1942-30.05.1942 Creil, Fliegerhorst Creil /
30.05.1942-30.06.1942 Rennes, Flugplatz Rennes /
30.06.1942-DD.12.1942 Paterno, Base aerea di Gerbini /
DD.12.1942-DD.07.1943 Piacenza, Aeroporto Piacenza-San Damiano /
DD.07.1943-03.03.1944 Königsberg, Fliegerhorst Königsberg-Devau /
03.03.1944-10.03.1944 Neuhausen, Fliegerhorst Neuhausen /
10.03.1944-26.06.1944 Orange-Caritat, ?
26.06.1944-20.07.1944 Salon-de-Provence, Fliegerhorst Salon /

Velitel:
Commander:
01.05.1939-13.09.1939 Seywald, Heinrich (Oberst)
14.09.1939-21.03.1940 Stutterheim, Wolf von (Generalmajor)
21.03.1940-31.05.1940 Fisser, Johann Volkmar (Oberst)
31.05.1940-15.06.1940 Stutterheim, Wolf von (Generalmajor)
21.06.1940-01.08.1940 Wühlisch, Heinz Hellmuth von (Generalmajor)
01.08.1940-13.03.1942 Raithel, Johann (Oberstleutnant)
13.03.1942-22.03.1942 Crüger, Arved (Major)
23.03.1942-12.02.1943 Schlüter, Hermann (Oberstleutnant)
12.02.1943-20.07.1944 Stemmler, Wilhelm (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1939-20.07.1944 Štáb Bombardovací eskadry 77
DD.10.1940-DD.03.1941 Doplňovací letka Bombardovací eskadry 77

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg77.htm
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-eskadra-77-1939-1944-t2876#511599Verze : 1
MOD
Kampfgeschwader 77
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-eskadra-77-1939-1944-t2876#8515Verze : 0
MOD
Geschwaderkommodoren:

Oberst Heinrich Seywald, 1.5.39 - 13.9.39
GenMaj Wolf von Stutterheim, 14.9.39 - 21.3.40
Oberst Dr. Johann-Volkmar Fisser, 21.3.40 - 31.5.40
Obstlt Wolf von Stutterheim, 31.5.40 - 15.6.40
GenMaj Heinz-Hellmuth von Wühlisch, 21.6.40 - 1.8.40
Obstlt Johann Raithel, 1.8.40 - 13.3.42
Maj Arved Crüger, 13.3.42 - 22.3.42
Obstlt Hermann Schlüter, 23.3.42 - 12.2.43
Maj Wilhelm Stemmler, 12.2.43 - 7.44

Stab:

Zformován 1.5.39 v Prague-Kbely z částí od Stab/KG153. Jako Stabs-Staffel existoval od 4.40 - ?

Přezbrojen na Ju 88 LT od 7.43.

Zrušen 7.44.

Základny:

1.5.39 - 10.39 Prague-Kbely Do 17Z
10.39 - 6.40 Düsseldorf Do 17Z
6.40 - 2.41 Laon Do 17Z, Ju 88A
2.41 - 9.3.41 Reims Ju 88A
9.3.41 - 6.41 Juvincourt-et-Damary, Fliegerhorst Juvincourt / Ju 88A
6.41 - 7.41 Heiligenbeil Ju 88A
7.41 - 12.41 Dno Ju 88A
12.41 - 1.42 Giebelstadt Ju 88A
1.42 - 1.5.42 Comiso, Aeroporto di Comiso "Vincenzo Magliocco" / Ju 88A
1.5.42 - 30.5.42 Creil Ju 88A
30.5.42 - 30.6.42 Rennes Ju 88A
30.6.42 - 12.42 Paterno, Base aerea di Gerbini / Ju 88A
12.42 - 7.43 Piacenza Ju 88A
7.43 - 3.3.44 Königsberg-Devau Ju 88A
3.3.44 - 10.3.44 Neuhausen Ju 88A
10.3.44 - 26.6.44 Orange-Caritat Ju 88A
26.6.44 - 20.7.44 Salon-de-Provence, Fliegerhorst Salon / Ju 88A
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-eskadra-77-1939-1944-t2876#8516Verze : 0
MOD