Main Menu
User Menu

Velitelství stíhacího letectva 7. armády protivzdušné obrany státu [1961-1966]

Fighter Air Command of the 7th State Air Defense Army

     
Název:
Name:
Velitelství stíhacího letectva 7. armády protivzdušné obrany státu
Originální název:
Original Name:
Velitelství stíhacího letectva 7. armády protivzdušné obrany státu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1961
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1966
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.09.1961-01.11.1966 7. armáda protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.09.1961-01.11.1966 Praha, Kasárny Julia Fučíka /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.09.1961-DD.09.1962 Praus, Zdeněk (Plukovník)
29.09.1962-29.10.1963 Mošna, Josef (Plukovník)
29.10.1963-01.11.1966 ?, ? ( )
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1961-01.11.1966 Oddělení bojové přípravy stíhacího letectva

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://vojenstvi.cz/vasedotazy_135.htm
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-stihaciho-letectva-7-armady-protivzdusne-obrany-statu-1961-1966-t232893#644473Verze : 5
MOD
I. Oddělení bojové přípravy stíhacího letectva: 01.09.1961-01.11.1966
1. náčelník oddělení-starší inspektor
01.09.1961-
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

2. Inspektor leteckého výcviku / Inspektor techniky pilotáže
01.09.1961-
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Voleman, Zdeněk (podplukovník)
DD.MM.1963-DD.MM.1964 Pavlík, Josef (podplukovník) Ing.

3. Inspektor taktické a střelecké přípravy / Inspektor vzdušné střelby
01.09.1961-
DD.MM.1964-01.11.1966 Pavlík, Josef (podplukovník) Ing.

II. Starší letovod stíhacího letectva
01.09.1961-
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Lalinský, Viktor (podplukovník)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-stihaciho-letectva-7-armady-protivzdusne-obrany-statu-1961-1966-t232893#660703Verze : 3