Main Menu
User Menu

Praha, Kasárny Julia Fučíka

Prague, Julius Fucik´s Barracks

     
Název:
Name:
Albrechtské kasárny
Originální název:
Original Name:
Albrechtské kasárny
Další názvy:
Other Names:
Albrechtské kasárny (1892-1918)
Štefánikovy kasárny (1918-1939)
Kasárny Julia Fučíka (1945-1990)
Obec:
Municipality:
Praha - Smíchov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°04'45.45"N 14°24'24.41"E
Vznik:
Established:
DD.MM.1886
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.1914 Pěší pluk č. 11
DD.MM.1915-DD.MM.1918 Pěší pluk č. 51
DD.MM.1918-DD.MM.1939 5. pěší pluk
DD.MM.1939-DD.MM.1945 I. prapor Vládního vojska
Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
- Jiří Vorlíček: Pražské vojenské budovy a hřbitovy (Praha 1987)
- www.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Praha-Kasarny-Julia-Fucika-t93263#411759Verze : 0
MOD
založeno pro linkování


(Velitelství letectva a PVOS - "U tanku")


Praha-Smíchov č. 234/5) -
Loc: 50°4'44.146"N 14°24'21.342"E


Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu (01.01.1957-30.09.1960)


Velitelstí 7. armády protivzdušné obrany státu a letectva(01.10.1960-01.09.1961)


Velitelství 7. armády protivzdušné obrany státu (01.09.1961-31.12.1975)


Velitelství protivzdušné obrany státu (01.01.1976-DD.MM.1981)



Zdroje: Vojenský historický archiv Praha
www.vojenstvi.cz
www.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Praha-Kasarny-Julia-Fucika-t93263#349259Verze : 2