Main Menu
User Menu

II. skupina Stíhací eskadry 11 [1943-1945]

2nd Group of the 11th Fighter Wing

II. Gruppe des Jagdgeschwaders 11 (II./JG 11)

     
Název:
Name:
II. skupina Stíhací eskadry 11
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Jagdgeschwaders 11 (II./JG 11)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
I. skupina Stíhací eskadry 1 (I./JG 1)
Datum zániku:
Disbanded:
03.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1943-03.04.1945 Stíhací eskadra 11 (JG 11)
Dislokace:
Deployed:
01.04.1943-02.10.1943 Schortens, Fliegerhorst Jever /
02.10.1943-12.11.1943 Zetel, Einsatzhafen Marx /
12.11.1943-17.11.1943 Vörden, ?
17.11.1943-18.12.1943 Lünne, Einsatzhafen Plantlünne /
18.12.1943-30.04.1944 Wunstorf, Fliegerhorst Wunstorf /
30.04.1944-06.06.1944 Celle, Einsatzhafen Hustedt /
06.06.1944-06.06.1944 Mönchengladbach, Fliegerhorst München-Gladbach /
06.06.1944-20.06.1944 Beauvais-Nivelliers, ?
20.06.1944-25.06.1944 Mons-en-Chausse, ?
25.06.1944-28.06.1944 Genthier, ?
28.06.1944-04.07.1944 Manancourt, ?
04.07.1944-06.07.1944 Mondesir, ?
06.07.1944-12.08.1944 Wunstorf, Fliegerhorst Wunstorf /
12.08.1944-13.08.1944 Wiesbaden, Fliegerhorst Wiesbaden /
13.08.1944-15.08.1944 Ballancourt-sur-Essone, ?
15.08.1944-16.08.1944 Marolles (blízko Etampes), ?
16.08.1944-17.08.1944 Juvincourt-et-Damary, Fliegerhorst Juvincourt
17.08.1944-28.08.1944 Beaurieux, Landeplatz Beaurieux /
28.08.1944-02.09.1944 Cerfontaines, ?
02.09.1944-04.09.1944 Köln am Rhein, ? /
04.09.1944-15.09.1944 Gymnich, ?
15.09.1944-06.10.1944 Breitscheid, ?
06.10.1944-13.10.1944 Sonnewalde, Einsatzhafen Gahro /
13.10.1944-17.12.1944 Wunstorf, Fliegerhorst Wunstorf /
17.12.1944-23.01.1945 Zellhausen, ?
23.01.1945-03.04.1945 Strausberg, ?

Velitel:
Commander:
01.04.1943-15.04.1943 Beise, Günther (Hauptmann)
17.04.1943-DD.05.1943 Dickfeld, Adolf (Major)
DD.05.1943-15.04.1944 Specht, Günther (Hauptmann)
19.04.1944-12.05.1944 Rall, Günther (Major)
DD.05.1944-12.08.1944 Krupinski, Walter (Hauptmann)
13.08.1944-05.04.1945 Leonhard, Karl (Hauptgefreiter)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.asisbiz.com/Luftwaffe/jg11.html
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg11.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Stihaci-eskadry-11-1943-1945-t224948#643573Verze : 1
MOD
II. Gruppe des Jagdgeschwaders 11 (II./JG 11)


historie:
Zformována 1.4.1943 na základně Jever ze I./JG 1
- Stab II./JG 11 ze Stab I./JG 1
- 4./JG 11 ze 1./JG 1
- 5./JG 11 ze 2./JG 1
- 6./JG 11 ze 3./JG 1

11.8.1944 rozšířena na 4 staffeln:
- 5./JG11 nezměněna
- 6./JG11 nezměněna
- 7./JG11 nová
- 8./JG11 ze staré 4./JG 11

3.1945 byla zrušena 7./JG 11 a 8./JG 11 přejmenována na 7./JG 11. II./JG 11 nyní měla 3 staffeln:
- 5./JG 11
- 6./JG 11
- 7./JG 11

3.4.1945 byla Gruppe zrušena.

operační podřízenost:
01.04.1943-06.06.1944 - 2. Jagddivision
06.06.1944-06.07.1944 - 4. Jagddivision
06.07.1944-13.10.1944 - 5. Jagddivision
13.10.1944-17.12.1944 - 2. Jagddivision
17.12.1944-23.01.1945 - Jagdabschnittsführer Mittelrhein
23.01.1945-DD.02.1945 - 3. Flieger-Division
DD.02.1945-03.04.1945 - 4. Flieger-Division

výzbroj:
DD.04.1943-03.04.1945 - Messerschmitt Bf 109 G
DD.10.1944-03.04.1945 - Messerschmitt Bf 109 K

zdroje:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.asisbiz.com/Luftwaffe/jg11.html
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg11.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Stihaci-eskadry-11-1943-1945-t224948#1663Verze : 7
MOD