Main Menu
User Menu

Tankový průzkumný oddíl 120 [1943-1945]

120th Tank Reconnaissance Battalion

Panzer-Aufklärungs-Abteilung 120

     
Název:
Name:
Tankový průzkumný oddíl 120
Originální název:
Original Name:
Panzer-Aufklärungs-Abteilung 120
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Motocyklistický střelecký prapor 30
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.03.1943-23.07.1943 20. pěší divize (motorizovaná)
23.07.1943-08.05.1945 20. divize tankových granátníků
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
29.04.1943-05.05.1943 Gabler, Wilhelm (Hauptmann)
05.05.1943-28.08.1943 Hantelmann, Wilhelm (Major)
28.08.1943-DD.MM.RRRR Bredenkamp, ? ( )
01.12.1943-07.04.1944 Karst, Heinrich Karl (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.20pzgrendiv.eu/befehlshaber-pzaa120/
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pruzkumny-oddil-120-1943-1945-t221078#617160Verze : 0
MOD