Main Menu
User Menu

Hlavní polní velitelství 372 [1940-1944]

372nd High Field Command

Oberfeldkommandantur 372 (OFK 372)

     
Název:
Name:
Hlavní polní velitelství 372
Originální název:
Original Name:
Oberfeldkommandantur 372
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.07.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1940-15.07.1942 Vojenské velitelství Generální gouvernement
15.07.1942-25.07.1944 Vojenský okruh Generalgouvernement
Dislokace:
Deployed:
01.08.1940-25.07.1944 Kielce, ? /

Velitel:
Commander:
01.08.1940-24.06.1941 Lippe, Friedrich von der (Generalleutnant)
24.06.1941-25.07.1944 Moser, Hilmar (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-polni-velitelstvi-372-1940-1944-t213807#600990Verze : 0
MOD