Main Menu
User Menu

Vojenský okruh Generalgouvernement [1942-1944]

Military District General-Government

Wehrkreis Generalgouvernement

     
Název:
Name:
Vojenský okruh Generalgouvernement
Originální název:
Original Name:
Wehrkreis Generalgouvernement
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Vojenské velitelství Generální gouvernement
Datum zániku:
Disbanded:
22.09.1944
Nástupce:
Successor:
Velitelství armádní oblasti Generalgouvernement
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
15.07.1942-22.09.1944 Krakov, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
15.07.1942-01.10.1942 Gienanth, Curt Ludwig Freiherr von (General der Kavallerie)
01.10.1942-22.09.1944 Hänicke, Siegfried (General der Infanterie)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.07.1942-13.08.1944 Hlavní polní velitelství 365
15.07.1942-25.07.1944 Hlavní polní velitelství 372
15.07.1942-DD.02.1943 Hlavní polní velitelství 379
DD.12.1942-01.07.1943 Náhradní oddíl útočných děl 400
01.04.1943-22.09.1944 Hlavní polní velitelství 603
01.06.1944-08.06.1944 I. jezdecký sbor

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Wehrkreiskommando Generalgouvernement
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-Generalgouvernement-1942-1944-t36836#435809Verze : 1
MOD