Main Menu
User Menu

Vojenské velitelství Generální gouvernement [1940-1942]

Military Command General Gouvernement / Militärbefehlshaber Generalgouvernement

     
Název:
Name:
Vojenské velitelství Generální gouvernement
Originální název:
Original Name:
Militärbefehlshaber Generalgouvernement
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Hlavní velitelství Východ
Datum zániku:
Disbanded:
15.07.1942
Nástupce:
Successor:
Vojenský okruh Generální gouvernement
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.07.1940-15.07.1942 Vrchní velitelství branné moci
Dislokace:
Deployed:
21.07.1940-15.07.1942

Velitel:
Commander:
21.07.1940-15.07.1942 Gienanth, Curt Ludwig von (General der Kavallerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
21.07.1940-09.08.1940 Velitelství náhradních jednotek 100
21.07.1940-09.08.1940 Velitelství náhradních jednotek 200
21.07.1940-01.08.1940 Velitelství náhradních jednotek 300
21.07.1940-01.08.1940 Velitelství náhradních jednotek 400
01.08.1940-15.07.1942 Hlavní polní velitelství 365
01.08.1940-15.07.1942 Hlavní polní velitelství 372
01.08.1940-15.07.1942 Hlavní polní velitelství 379
01.08.1940-16.12.1941 Hlavní polní velitelství 393
14.06.1941-25.06.1941 Brigáda 203
25.06.1941-24.12.1941 Náhradní brigáda 203
10.10.1941-DD.MM.1942 Hlavní polní velitelství 579

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Vojenske-velitelstvi-Generalni-gouvernement-1940-1942-t208739#590417Verze : 1
MOD