Main Menu
User Menu

III. skupina Stíhací eskadry 7 [1944-1945]

3rd Group of the 7th Fighter Wing

III. Gruppe des Jagdgeschwaders 7 (III./JG 7)

     
Název:
Name:
III. skupina Stíhací eskadry 7
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Jagdgeschwaders 7 (III./JG 7)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Kommando Nowotny
Datum zániku:
Disbanded:
07.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.11.1944-07.05.1945 Stíhací eskadra 7 (JG 7)
Dislokace:
Deployed:
19.11.1944-10.12.1944 Lagerlechfeld, Fliegerhorst Lechfeld /
10.12.1944-20.02.1945 Brandenburg an der Havel, Fliegerhorst Brandenburg-Briest /
20.02.1945-11.04.1945 Parchim, Fliegerhorst Parchim /
11.04.1945-20.04.1945 Brandis, Fliegerhorst Brandis /
20.04.1945-07.05.1945 Praha, Fliegerhorst Rusin /

Velitel:
Commander:
19.11.1944-26.12.1944 Hohagen, Erich (Major)
01.01.1945-04.04.1945 Sinner, Rudolf (Major)
05.04.1945-08.05.1945 Naumann, Johannes (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg7.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Stihaci-eskadry-7-1944-1945-t210791#681259Verze : 0
MOD
III. Gruppe des Jagdgeschwaders 7 (III./JG 7)


Historie:
19.11.1944 - zformována na základně Lechfeld ze Kommando Nowotny
- Stab III./JG 7 ze Stab/Kommando Nowotny
- 9./JG 7 ze 1./Kommando Nowotny
- 10./JG 7 ze 2./Kommando Nowotny
- 11./JG 7 ze 3./Kommando Nowotny
07.05.1945 - s koncem války zanikla

Výzbroj:
Messerschmitt Me 262 A

Zdroje:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg7.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Stihaci-eskadry-7-1944-1945-t210791#1546Verze : 1
MOD