Main Menu
User Menu

I. (stíhací) skupina Instrukční eskadry 2 [1938-1942]

1st (Fighter) Group of the 2nd Instruction Wing / I. (Jagd) Gruppe des Lehrgeschwaders 2 (I.(J)/LG 2)

     
Název:
Name:
I. (stíhací) skupina Instrukční eskadry 2
Originální název:
Original Name:
I. (Jagd) Gruppe des Lehrgeschwaders 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
I. skupina Instrukční eskadry Greifswald
Datum zániku:
Disbanded:
06.01.1942
Nástupce:
Successor:
I. skupina Stíhací eskadry 77
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.11.1938-24.08.1939 Garz, Fliegerhorst Garz/Usedom /
24.08.1939-09.09.1939 Lottin
09.09.1939-13.09.1939 Lauenburg
13.09.1939-15.09.1939 Fordon (Leidenburg)
15.09.1939-20.09.1939 Pultusk
20.09.1939-30.09.1939 Garz, Fliegerhorst Garz/Usedom /
30.09.1939-06.10.1939 Uetersen, Fliegerhorst Uetersen /
06.10.1939-01.11.1939 Neumünster, Fliegerhorst Neumünster /
01.11.1939-02.12.1939 Gymnich
02.12.1939-08.12.1939 Lippstadt, Fliegerhorst Lippstadt /
08.12.1939-29.12.1939 Kolín nad Rýnem, Fliegerhorst Köln-Butzweilerhof /
29.12.1939-13.01.1940 Hage
13.01.1940-25.01.1940 Gymnich
25.01.1940-27.02.1940 Kolín nad Rýnem, Fliegerhorst Köln-Butzweilerhof /
27.02.1940-04.03.1940 Stade, Fliegerhorst Stade /
04.03.1940-15.03.1940 Sylt, Fliegerhorst Westerland /
15.03.1940-12.05.1940 Neumünster, Fliegerhorst Neumünster /
12.05.1940-13.05.1940 Schortens, Fliegerhorst Jever /
12.05.1940-13.05.1940 Hage
13.05.1940-14.05.1940 Wyk auf Föhr
14.05.1940-18.05.1940 Essen-Mühlheim, ? /
18.05.1940-19.05.1940 Tirlemont
19.05.1940-23.05.1940 St. Aubin
23.05.1940-04.06.1940 Mont St. Ecouvex-Nord
04.06.1940-13.06.1940 Liegescourt
13.06.1940-20.06.1940 Cailly-sur-Eure
20.06.1940-12.07.1940 St. Inglevert/Pihen
12.07.1940-08.08.1940 Schortens, Fliegerhorst Jever /
08.08.1940-22.08.1940 Wevelgem, Fliegerhorst Wevelghem /
22.08.1940-05.11.1940 Calais/Marck
05.11.1940-26.12.1940 Kolín nad Rýnem, Fliegerhorst Köln-Butzweilerhof /
26.12.1940-30.03.1941 Calais/Marck
30.03.1941-06.04.1941 Wien, ? /
06.04.1941-14.04.1941 Radomir
14.04.1941-17.04.1941 Bitolj
17.04.1941-20.04.1941 Ptolemais, Feldflugplatz Ptolemais /
20.04.1941-27.04.1941 Larissa, Fliegerhorst Larissa /
27.04.1941-11.05.1941 Eleusis, Fliegerhorst Athens-Eleusis /
11.05.1941-31.05.1941 Molaoi
31.05.1941-18.06.1941 Belgrade, ? /
18.06.1941-21.06.1941 Bucharest, ? /
21.06.1941-24.06.1941 Roman, Einsatzhafen Roman /
24.06.1941-25.06.1941 Krosno
25.06.1941-29.06.1941 Madorowska-Zamocz
29.06.1941-01.07.1941 Ungvar
01.07.1941-10.07.1941 Tudora
10.07.1941-18.07.1941 Jassy, Fliegerhorst Iaşi /
18.07.1941-30.07.1941 Zilistea, Fliegerhorst Ziliştea /
30.07.1941-12.10.1941 Mizil
12.10.1941-13.10.1941 Tschaplinka-Süd
14.10.1941-06.12.1941 Mariupol, Fliegerhorst Mariupol /
06.12.1941-08.12.1941 Bilhorod-Dnistrovskyj (Akkerman), ? /
08.12.1941-09.12.1941 Mykolajiv, Fliegerhorst Nikolajew /
09.12.1941-06.01.1942 Mariupol, Fliegerhorst Mariupol /

Velitel:
Commander:
01.11.1938-18.08.1940 Trübenbach, Hans ( )
18.08.1940-30.08.1940 Mielke, Bernhard ( )
30.08.1940-06.01.1942 Ihlefeld, Herbert ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1938-06.01.1942 1. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
01.11.1938-06.01.1942 2. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
01.11.1938-06.01.1942 3. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
01.11.1938-06.01.1942 Štáb I. (stíhací) skupiny Instrukční eskadry 2

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/lehr/lg2.htm
URL : https://www.valka.cz/I-stihaci-skupina-Instrukcni-eskadry-2-1938-1942-t204570#581571Verze : 3
MOD