Main Menu
User Menu

Velitelství letectva Skupiny armád Sever [1941-1942]

Air Force Command of the Army Group North / Kommandeur der Luftwaffe Heeresgruppe Nord (Koluft Nord)

     
Název:
Name:
Velitelství letectva Skupiny armád Sever
Originální název:
Original Name:
Kommandeur der Luftwaffe Heeresgruppe Nord
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství letectva Skupiny armád C
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1942
Nástupce:
Successor:
Skupina blízkého průzkumu 11
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.06.1941-DD.05.1942 Skupina armád Sever
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
22.06.1941-31.08.1941 Brunner, Josef (Oberst)
01.09.1941-15.12.1941 Brunner, Josef (Generalmajor)
16.12.1941-DD.05.1942 Stephan, Emil (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.06.1941-DD.MM.RRRR 1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 22
22.06.1941-DD.MM.RRRR Průzkumná letka 3 (dálková)/noční

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/recon/kolno.html
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-letectva-Skupiny-armad-Sever-1941-1942-t194393#559751Verze : 1
MOD