Main Menu
User Menu

Velitelství letectva Skupiny armád C [1939-1941]

Air Force Command of the Army Group C / Kommandeur der Luftwaffe Heeresgruppe C (Koluft C)

     
Název:
Name:
Velitelství letectva Skupiny armád C
Originální název:
Original Name:
Kommandeur der Luftwaffe Heeresgruppe C
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Průzkumná eskadra 13
Datum zániku:
Disbanded:
21.06.1941
Nástupce:
Successor:
Velitelství letectva Skupiny armád Sever
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-21.06.1941 Skupina armád C
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
26.08.1939-24.10.1939 Bieneck, Hellmuth (Generalmajor)
25.10.1939-23.06.1940 Schulz, Julius (Generalmajor)
06.08.1940-31.05.1941 Zoch, Philipp (Generalmajor)
01.06.1941-21.06.1941 Brunner, Josef (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1939-DD.MM.RRRR 1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 22
10.05.1940-DD.MM.RRRR 1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 22

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/recon/kolc.html
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-letectva-Skupiny-armad-C-1939-1941-t194396#559759Verze : 1
MOD