Main Menu
User Menu

V. (těžká stíhací) skupina Instrukční eskadry 1 [1939-1940]

5th (Heavy Fighter) Group of the 1st Instruction Wing / V. (Zerstörer) Gruppe des Lehrgeschwaders 1 (V.(Z)/LG 1)

     
Název:
Name:
V. (těžká stíhací) skupina Instrukční eskadry 1
Originální název:
Original Name:
V. (Zerstörer) Gruppe des Lehrgeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
I. (těžká stíhací) skupina Instrukční eskadry 1
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1940
Nástupce:
Successor:
I. skupina Noční stíhací eskadry 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.10.1939-01.10.1940 Instrukční eskadra 1
Dislokace:
Deployed:
DD.10.1939-DD.11.1939 Jesau, Fliegerhorst Jesau /
DD.11.1939-13.05.1940 Mannheim, Fliegerhorst Mannheim-Sandhofen /
13.05.1940-17.05.1940 Wiesbaden, Fliegerhorst Wiesbaden /
18.05.1940-18.05.1940 Wengrohr
18.05.1940-19.05.1940 Neufchateau
19.05.1940-20.05.1940 Trier-Euren
20.05.1940-28.06.1940 St. Marie
20.05.1940-28.06.1940 Libramont
28.06.1940-29.06.1940 Le Mans, Fliegerhorst Le Mans /
29.06.1940-DD.07.1940 Alencon
DD.07.1940-04.10.1940 Ligescourt
DD.07.1940-04.10.1940 Rocquancourt
DD.07.1940-04.10.1940 Theville
DD.07.1940-04.10.1940 Lessay, Fliegerhrost Lessay /

Velitel:
Commander:
08.10.1939-16.04.1940 Grabmann, Walter (Major)
16.04.1940-27.09.1940 Liensberger, Horst (Hauptmann)
29.09.1940-01.10.1940 Peters, Helmut (Oberleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/lehr/lg1.htm
URL : https://www.valka.cz/V-tezka-stihaci-skupina-Instrukcni-eskadry-1-1939-1940-t191854#553859Verze : 2
MOD