Main Menu
User Menu

I. skupina Noční stíhací eskadry 3 [1940-1945]

1st Group of the 3rd Night Fighter Wing / I. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 3 (I./NJG 3)

     
Název:
Name:
I. skupina Noční stíhací eskadry 3
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
V. (těžká stíhací) skupina Instrukční eskadry 1
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1940-DD.05.1945 Noční stíhací eskadra 3
Dislokace:
Deployed:
01.10.1940-DD.08.1944 Vechta, Fliegerhorst Vechta /
DD.08.1944-DD.12.1944 Jagel, Fliegerhorst Schleswig-Jagel /
DD.12.1944-DD.05.1945 Grove, Fliegerhorst Grove /

Velitel:
Commander:
07.10.1940-02.10.1941 Radusch, Günther (Hauptmann)
03.10.1941-30.09.1942 Knötzsch, Hans-Dietrich (Hauptmann)
01.10.1942-31.05.1943 zur Lippe-Weißenfeld, Egmont Prinz (Major)
01.06.1943-14.08.1943 Peters, Erhard (Hauptmann)
15.08.1943-13.12.1943 Mylius, Walter (Hauptmann)
14.12.1943-02.01.1944 Szameitat, Paul (Hauptmann)
04.01.1944-08.05.1945 Husemann, Werner (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1940-DD.02.1941 1. letka Noční stíhací eskadry 3
01.10.1940-DD.02.1942 2. letka Noční stíhací eskadry 3
01.10.1940-30.03.1945 3. letka Noční stíhací eskadry 3
01.10.1940-30.03.1945 Štáb I. skupiny Noční stíhací eskadry 3
DD.10.1941-DD.05.1945 1. letka Noční stíhací eskadry 3
DD.03.1942-30.09.1942 2. letka Noční stíhací eskadry 3
01.10.1942-30.03.1945 2. letka Noční stíhací eskadry 3

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/njagd/njg3.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Nocni-stihaci-eskadry-3-1940-1945-t75212#549775Verze : 1
MOD