Main Menu
User Menu

I. skupina Bombardovací eskadry 55 [1943-1945]

1st Group of the 55th Bomber Wing / I. Gruppe des Kampfgeschwaders 55 (I./KG 55)

     
Název:
Name:
I. skupina Bombardovací eskadry 55
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Kampfgeschwaders 55
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
13.11.1944
Nástupce:
Successor:
I. skupina Bombardovací eskadry (S) 55
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.05.1943-20.05.1943 Stalino, Flughafen Stalino /
20.05.1943-27.07.1943 Wiesbaden, Fliegerhorst Wiesbaden /
28.07.1943-26.08.1943 Landsberg am Lech, Fliegerhorst Landsberg/Lech /
26.08.1943-11.09.1943 Dněpropetrovsk, ?
26.08.1943-11.09.1943 Záporoží, Fliegerhorst Saporoshje-Ost /
12.09.1943-20.10.1943 Kirovograd, ?
20.10.1943-30.10.1943 Mykolajiv, Fliegerhorst Nikolajew /
20.10.1943-30.10.1943 Beresowka, ?
30.10.1943-07.12.1943 Pervomajsk, Einsatzhafen Golta /
30.10.1943-07.12.1943 Sarabus, Fliegerhorst Sarabus /
08.12.1943-27.12.1943 Małaszewicze, Fliegerhorst Terespol /
27.12.1943-11.05.1944 Deblin-Ulez, ?
11.05.1944-16.05.1944 Focsani, Einsatzhafen Focsani-Süd /
16.05.1944-23.07.1944 Deblin-Ulez, ?
24.07.1944-27.07.1944 Kroszewo, ?
27.07.1944-18.10.1944 Tonndorf, ?
18.10.1944-13.11.1945 Landau, ?

Velitel:
Commander:
01.05.1943-20.10.1943 Traub, Walther (Major)
21.10.1943-07.09.1944 Brunner, Richard (Major)
08.09.1944-13.11.1944 Schirmböck, Joseph (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg55.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-55-1943-1945-t172907#513753Verze : 4
MOD