Main Menu
User Menu

Stíhací skupina 152 [1939-1940]

152nd Fighter Group / Jagdgruppe 152 (JGr. 152)

     
Název:
Name:
Stíhací skupina 152
Originální název:
Original Name:
Jagdgruppe 152
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
I. skupina Těžké stíhací eskadry 52
Datum zániku:
Disbanded:
06.01.1940
Nástupce:
Successor:
I. skupina Těžké stíhací eskadry 52
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.09.1939-06.01.1940 Stíhací eskadra 77
Dislokace:
Deployed:
24.09.1939-31.10.1939 Biblis, Einsatzhafen Biblis /
31.10.1939-29.11.1939 Odendorf, ?
29.11.1939-06.01.1940 Düsseldorf-Lohausen, ?

Velitel:
Commander:
24.09.1939-06.01.1940 Leesmann, Karl Heinz (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.09.1939-06.01.1940 1. letka Stíhací skupiny 152
24.09.1939-06.01.1940 2. letka Stíhací skupiny 152
24.09.1939-06.01.1940 3. letka Stíhací skupiny 152
24.09.1939-06.01.1940 Štáb Stíhací skupiny 152

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/zerstorer/zg52.htm
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-skupina-152-1939-1940-t168763#505595Verze : 0
MOD