Main Menu
User Menu

I. skupina Těžké stíhací eskadry 76 [1943-1944]

1st Group of the 76th Heavy Fighter Wing / I. Gruppe des Zerstörergeschwaders 76 (I./ZG 76)

     
Název:
Name:
I. skupina Těžké stíhací eskadry 76
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Zerstörergeschwaders 76
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.07.1944
Nástupce:
Successor:
I. skupina Stíhací eskadry 76
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1943-20.07.1944 Těžká stíhací eskadra 76
Dislokace:
Deployed:
DD.08.1943-25.04.1944 Katterbach, Fliegerhorst Ansbach /
25.04.1944-13.06.1944 Praha, Fliegerhorst Gbell /
13.06.1944-11.07.1944 Gerasdorf bei Wien, Einsatzhafen Wien-Seyring /
11.07.1944-24.07.1944 Kuchyňa, Fliegerhorst Malacky /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/zerstorer/zg76.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Tezke-stihaci-eskadry-76-1943-1944-t168528#505157Verze : 0
MOD