Main Menu
User Menu

Kuchyňa

okr. Malacky

     
Název:
Name:
Kuchyňa
Originální název:
Original Name:
Kuchyňa
Další názvy:
Other Names:
Cuhnamezej (1206), Chuhna (1238), Cohnha (1244), Kuhna (1291), Kuchina (1773), Kuchyňa (1808); maďarsky Konyha, nemecky Kuchel
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Malacky
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°24'23.53"N 17°09'19.20"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1206
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky, barokový z roku 1701, postavený na mieste staršieho (spomína sa v roku 1561), obklopený obranným múrom
- Poľovnícky kaštieľ z roku 1885
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
00.09.1934-DD.09.1936
Letka 81
81st Flight
11.07.1944-24.07.1944
I. skupina Těžké stíhací eskadry 76
1st Group of the 76th Heavy Fighter Wing
11.07.1944-24.07.1944
Těžká stíhací eskadra 76
76th Heavy Fighter Wing
03.10.1944-DD.01.1945
5. letka Noční stíhací eskadry 100
5th Squadron of the 100th Night Fighter Wing
03.10.1944-DD.02.1945
6. letka Noční stíhací eskadry 100
6th Squadron of the 100th Night Fighter Wing
03.10.1944-DD.02.1945
II. skupina Noční stíhací eskadry 100
2nd Group of the 100th Night Fighter Wing
03.10.1944-DD.02.1945
Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 100
Staff of the 2nd Group of the 100th Night Fighter Wing
20.12.1944-17.02.1945
I. skupina Bombardovací eskadry 4
1st Group of the 4th Bomber Wing
DD.12.1944-DD.02.1945
4. letka Noční stíhací eskadry 100
4th Squadron of the 100th Night Fighter Wing
DD.12.1944-DD.02.1945
Bombardovací eskadra 4
4th Bomber Wing
DD.01.1945-DD.MM.1945
IV. skupina Transportní eskadry 4
4th Group of the 4th Transport Wing
31.03.1945-02.04.1945
I. skupina Stíhací eskadry 53
1st Group of the 53rd Fighter Wing
21.04.1947-01.07.1950
Letecké strělecké učiliště
Air Shooting School
01.10.1947-01.05.1950
Školní základna VI
6th School Air Base
01.09.1949-01.12.1950
Dělostřelecký oddíl 189
189th Artillery Division
01.05.1950-01.07.1950
Školní základna X
10th School Base
01.07.1950-01.12.1951
Vojenská letecká strělnice
Military Air Shooting Range
01.12.1950-15.01.1951
189. protiletadlový oddíl
189th Anti-Aircraft Division
01.12.1951-01.01.1953
Vojenský výcvikový tábor letectva Kuchyňa
Air Force Military Training Camp Kuchyňa
01.01.1953-01.11.1955
22. radiotechnická četa letecké zabezpečovací služby II. třídy
22nd Electronic Air Support Devices Platoon 2nd Class
01.01.1953-01.09.1963
Letecké střeliště Kuchyňa
Air Shooting Range Kuchyňa
01.11.1955-01.10.1957
15. radiotechnická četa letecké zabezpečovací služby I. třídy
15th Electronic Air Support Devices Platoon 1st Class
01.10.1957-01.10.1958
15. četa pozemního zabezpečení navigace
15th Ground Support Navigation Platoon
01.10.1958-01.09.1963
15. prapor pozemního zabezpečení navigace
15th Ground Support Navigation Battalion
01.08.1959-12.11.1959
7. stíhací letecký pluk
7th Fighter Air Regiment
19.08.1959-01.09.1963
Týlová záloha letadel
Aircraft Rear Storage
01.09.1963-01.09.1965
15. prapor radiotechnického zabezpečení
15th Electronic Support Battalion
01.09.1963-01.11.1992
Vycviková základna letectva
Air Force Training Base
01.09.1969-01.09.1973
1. letištní rota "S"
1st Air Base Company "S"
01.09.1969-01.09.1973
6. rota radiotechnického zabezpečení "S"
6th Electronic Support Company "S"
31.12.1984-01.11.1991
77. rota letištního a radiotechnického zabezpečení "S"
77th Air Base and Electronic Support Company "S"
31.10.1992-31.12.1992
2. letecká vojsková opravna
2nd Air Military Repair
31.12.1992-31.12.1992
3. letecká základna
3rd Air Base
31.12.1992-31.12.1992
3. stíhací bombardovací letecký pluk
3rd Fighter Bomber Air Regiment
01.01.1993-01.10.1995
1.stíhací bombardovací letka
1st Fighter Bomber Squadron
01.01.1993-01.10.1995
3. letecká základna
3rd Air Base
01.01.1993-01.10.1995
3. stíhací bombardovací letecký pluk
3rd Fighter Bomber Air Regiment
01.01.1993-DD.MM.RRRR
Posádkové velitelství Kuchyňa
Garrison Headquarters Kuchyňa
01.10.1995-01.10.2001
33. letecká základna
33rd Air Base
01.10.1995-01.10.2001
33. stíhací bombardovací křídlo
33rd Fighter-Bomber Wing
01.10.2001-01.10.2003
2. letecká základna
2nd Air Base
01.10.2001-01.10.2003
2. letecké křídlo
2nd Air Wing
01.10.2002-01.04.2006
Samostatná dopravní letka
Transport Squadron
01.04.2006-01.07.2009
Dopravní letecké křídlo
Transport Air Wing
01.07.2009-DD.MM.RRRR
Dopravní křídlo
Transport Wing
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obeckuchyna.sk
URL : https://www.valka.cz/Kuchyna-t170610#509597Verze : 0
MOD