Main Menu
User Menu

Velitelské stanoviště 1. stíhacího leteckého pluku [1954-1992]

Command Post of 1st Fighters Air Regiment

     
Název:
Name:
Velitelské stanoviště 1. stíhacího leteckého pluku
Originální název:
Original Name:
Velitelské stanoviště 1. stíhacího leteckého pluku
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1954
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
Velitelské stanoviště 1. stíhacího leteckého pluku
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1954-31.12.1992 1. stíhací letecký pluk
OPERAČNĚ:
01.11.1954-DD.MM.1958 Velitelské stanoviště 1. stíhací letecké divize
01.10.1958-31.08.1961 Velitelské stanoviště 1. stíhací letecké divize
01.09.1961-01.09.1969 Velitelské stanoviště 3. sboru protivzdušné obrany státu
01.09.1969-01.05.1991 Velitelské stanoviště 3. divize protivzdušné obrany státu
01.05.1991-31.12.1992 Velitelské stanoviště 3. divize protivzdušné obrany
Dislokace:
Deployed:
01.11.1954-30.09.1958 České Budějovice, letiště /
01.10.1958-31.08.1967 Švábův Hrádek, velitelské stanoviště /
01.09.1967-31.12.1992 Třebotovice, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.11.1954-31.08.1961 ?, ( )
01.09.1964-30.09.1967 Hrůša, (Major)
01.10.1967-30.09.1978 Foltin, Jaromír (Major)
01.10.1978-31.03.1982 Tax, Miloslav (Major)
01.04.1982-30.06.1990 Kabelač, Miloslav (Podplukovník)
01.07.1990-31.12.1992 Kopnický, Petr (Major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha
URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-1-stihaciho-leteckeho-pluku-1954-1992-t163444#495738Verze : 0