Main Menu
User Menu

Velitelské stanoviště 1. stíhací letecké divize [1954-1961]

Command Post of 1st Fighter Air Division

     
Název:
Name:
Velitelské stanoviště 1. stíhací letecké divize
Originální název:
Original Name:
Divizní velitelské stanoviště 1. stíhací letecké divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1954
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelské stanoviště 1. letecké stíhací divize
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1961
Nástupce:
Successor:
?
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1954-01.09.1961 1. stíhací letecká divize
01.11.1954-01.03.1955 Ústřední velitelské stanoviště
01.03.1955-01.01.1957 Ústřední velitelské stanoviště protivzdušné obrany státu
01.01.1957-01.10.1960 Ústřední velitelské stanoviště letectva a protivzdušné obrany státu
01.10.1960-01.09.1961 Ústřední velitelské stanoviště 7. armády protivzdušné obrany státu a letectva
Dislokace:
Deployed:
01.11.1954-01.07.1955 České Budějovice, letiště /
01.07.1955-01.10.1958 České Budějovice, velitelské stanoviště, /
01.10.1958-01.09.1961 Bechyně, velitelské stanoviště /

Velitel:
Commander:
01.11.1954-14.07.1957 Bednář, Jiří (Nadporučík)
15.07.1957-DD.MM.RRRR Šíma, Jaromír (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Měchura, Bohuslav (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Měchura, Bohuslav (Podplukovník )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústřední vojenský archiv Praha
URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-1-stihaci-letecke-divize-1954-1961-t163777#496285Verze : 0