Main Menu
User Menu

Tmimi, Letiště Tmimi [RRRR-RRRR]

Tmimi Airfield / ?

     
Název:
Name:
Letiště Tmimi
Originální název:
Original Name:
?
Další názvy:
Other Names:
DD.09.1940-DD.12.1941 Landesplatz Tmimi
DD.12.1941-DD.05.1942
DD.05.1942-DD.11.1942 Landesplatz Tmimi
Obec:
Municipality:
Tmimi (At Tamïmï)
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
32°19'39.92"N 23°03'02.48"E
Vznik:
Established:
DD.MM.RRRR
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
22.01.1941-04.02.1941
208. peruť RAF
No. 208 Squadron RAF
DD.07.1941-17.12.1941
4. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
4th Squadron of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.07.1941-17.12.1941
5. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
5th Squadron of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.07.1941-17.12.1941
6. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
6th Squadron of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.07.1941-17.12.1941
II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 2
2nd Group of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.07.1941-17.12.1941
Štáb II. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 2
Staff of the 2nd Group of the 2nd Dive Bomber Wing
06.12.1941-12.12.1941
III. skupina Stíhací eskadry 27
3rd Group of the 27th Fighter Wing
07.12.1941-12.12.1941
I. skupina Stíhací eskadry 27
1st Group of the 27th Fighter Wing
07.12.1941-12.12.1941
II. skupina Stíhací eskadry 27
2nd Group of the 27th Fighter Wing
08.12.1941-11.12.1941
III. skupina Stíhací eskadry 53
3rd Group of the 53rd Fighter Wing
10.12.1941-12.12.1941
Stíhací eskadra 27
27th Fighter Wing
19.12.1941-03.02.1942
208. peruť RAF
No. 208 Squadron RAF
21.12.1941-31.12.1941
237. peruť RAF
No. 237 Squadron RAF
DD.12.1941-DD.12.1941
Pouštní záchranná letka 1
1st Desert Rescue Squadron
07.01.1942-28.01.1942
237. peruť RAF
No. 237 Squadron RAF
22.05.1942-14.06.1942
I. skupina Stíhací eskadry 27
1st Group of the 27th Fighter Wing
22.05.1942-26.06.1942
Stíhací eskadra 27
27th Fighter Wing
23.05.1942-23.06.1942
II. skupina Stíhací eskadry 27
2nd Group of the 27th Fighter Wing
DD.05.1942-DD.06.1942
4. letka (armádní) Průzkumné skupiny 12
4th Squadron (Army) of the 12th Reconnaissance Group
DD.06.1942-DD.07.1942
1. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
1st Squadron of the 3rd Dive Bomber Wing
DD.06.1942-DD.07.1942
2. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
2nd Squadron of the 3rd Dive Bomber Wing
DD.06.1942-DD.07.1942
3. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
3rd Squadron of the 3rd Dive Bomber Wing
DD.06.1942-22.06.1942
4. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
4th Squadron of the 3rd Dive Bomber Wing
DD.06.1942-22.06.1942
5. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
5th Squadron of the 3rd Dive Bomber Wing
DD.06.1942-22.06.1942
6. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
6th Squadron of the 3rd Dive Bomber Wing
DD.06.1942-22.06.1942
7. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
7th Squadron of the 3rd Dive Bomber Wing
DD.06.1942-22.06.1942
8. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
8th Squadron of the 3rd Dive Bomber Wing
DD.06.1942-22.06.1942
9. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
9th Squadron of the 3rd Dive Bomber Wing
DD.06.1942-22.06.1942
Eskadra střemhlavých bombardérů 3
3rd Dive Bomber Wing
DD.06.1942-DD.07.1942
I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 3
1st Group of the 3rd Dive Bomber Wing
DD.06.1942-22.06.1942
II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 3
2nd Group of the 3rd Dive Bomber Wing
DD.06.1942-22.06.1942
III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 3
3rd Group of the 3rd Dive Bomber Wing
DD.06.1942-DD.07.1942
Štáb I. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 3
Staff of the 1st Group of the 3rd Dive Bomber Wing
DD.06.1942-22.06.1942
Štáb II. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 3
Staff of the 2nd Group of the 3rd Dive Bomber Wing
DD.06.1942-22.06.1942
Štáb III. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 3
Staff of the 3rd Group of the 3rd Dive Bomber Wing

Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR opustená
Poznámka:
Note:
Presná poloha mi nie je známa
Zdroje:
Sources:
www.bbc.co.uk
https://www.3squadron.org.au/subpages/Righetti.htm
https://www.ww2.dk/lwairfields.html
URL : https://www.valka.cz/Tmimi-Letiste-Tmimi-RRRR-RRRR-t145150#467306Verze : 0
MOD
Dislokované jednotky / Garrisoned Units:


Italské / Italian (Regia Aeronautica):
13º Gruppo CT (Sep 40 – Feb 41)
44º Gruppo BT (Sep 40)
45º Gruppo BT (Sep 40).


Německé / German (Luftwaffe):
II./St.G. 2 (Jun-Dec 41)
Stab/JG 27 (Dec 41, May-Jun 42)
I./JG 27 (Dec 41, May-Jun 42)
II./JG 27 (Dec 41; May-Jun 42)
III./JG 27 (Dec 41)
III./JG 53 (Dec 41)
I./St.G. 3 (May 42)
II./St.G. 3 (May-Jun 42)


Zdroj:
https://www.ww2.dk/lwairfields.html
URL : https://www.valka.cz/Tmimi-Letiste-Tmimi-RRRR-RRRR-t145150#563243Verze : 0
MOD