Main Menu
User Menu

III. skupina Stíhací eskadry 27 [1940-1945]

3rd Group of the 27th Fighter Wing / III. Gruppe des Jagdgeschwaders 27 (III./JG 27)

     
Název:
Name:
III. skupina Stíhací eskadry 27
Originální název:
Original Name:
3rd Group of the 27th Fighter Wing / III. Gruppe des Jagdgeschwaders 27 (III./JG 27)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
I. skupina Stíhací eskadry 1
Datum zániku:
Disbanded:
07.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1940-07.05.1945 Stíhací eskadra 27
Dislokace:
Deployed:
09.07.1940-28.08.1940 Carquebut
28.08.1940-10.11.1940 Guines
10.11.1940-DD.11.1940 Diepholz, Fliegerhorst Diepholz /
DD.11.1940-DD.02.1941 Vechta, Fliegerhorst Vechta /
02.02.1941-DD.02.1941 Bukarest-Baneasa
DD.02.1941-DD.03.1941 Giulesti
DD.03.1941-10.03.1941 Vrba
10.03.1941-10.04.1941 Belica
10.04.1941-16.04.1941 Bitolj
16.04.1941-21.04.1941 Kozani, Notlandeplatz Kozani /
21.04.1941-26.04.1941 Larissa-Eleftherion
26.04.1941-02.05.1941 Eleusis, Fliegerhorst Athens-Eleusis /
05.05.1941-20.05.1941 Gela, Aeroporto di Gela-Ponte Olivo /
20.05.1941-12.06.1941 Suwalki, Landesplatz Suwalki-Dubowo /
12.06.1941-25.06.1941 Sobolewo
25.06.1941-01.07.1941 Wilna
01.07.1941-03.07.1941 Michaliezky
03.07.1941-06.07.1941 Sloboda
06.07.1941-13.07.1941 Lepel
13.07.1941-16.07.1941 Kamary
16.07.1941-30.07.1941 Demidowo
30.07.1941-31.07.1941 Andrejewa
31.07.1941-24.08.1941 Solcy, Einsatzhafen Solzy /
24.08.1941-06.09.1941 Spaskaja-Polist
06.09.1941-02.10.1941 Ljuban
02.10.1941-09.10.1941 Stabna
09.10.1941-DD.10.1941 Dugino, Feldflugplatz Dugino /
DD.10.1941-16.10.1941 Stabna
17.10.1941-06.12.1941 Wustermark, Fliegerhorst Döberitz /
06.12.1941-12.12.1941 Tmimi, Landesplatz Tmimi /
12.12.1941-17.12.1941 Martuba, (?) Martuba /
17.12.1941-26.12.1941 Magrum
26.12.1941-31.12.1941 Adžedábíja, (?) Agedabia /
31.12.1941-DD.01.1942 Rás Lanúf, Feldflugplatz Arco Philanorum /
DD.01.1942-01.02.1942 Adžedábíja, (?) Agedabia /
01.02.1942-07.02.1942 Benina, (?) Soluch /
07.02.1942-17.06.1942 Martuba, (?) Martuba /
17.06.1942-22.06.1942 Gazala, Flugplatz Ain el Gazala West /
22.06.1942-24.06.1942 Kambut, Flugplatz Gasr el Arid /
24.06.1942-27.06.1942 Sidi Barrani, Flugplatz Sidi Barani /
27.06.1942-30.06.1942 Marsa Matruh, Landeplatz Bir El Astas /
30.06.1942-02.07.1942 Fouka, Feldflugplatz Fuka /
02.07.1942-09.07.1942 Mumin Busak
09.07.1942-21.07.1942 Qesm Ad Dabaah, Flugplatz Sanyet El Qutaifiya /
21.07.1942-03.09.1942 Zawyet El Hawala, Fluplatz Haggag-el-Quasaba West /
03.09.1942-DD.10.1942 Qesm Ad Dabbah, Landesplatz Sanyet Turbiya /
02.11.1942-04.11.1942 Tobruk,
04.11.1942-12.11.1942 Benghází, Fliegerhorst Berca /
DD.11.1942-DD.03.1943 Kastelli, Einsatzhafen Kastelli /
DD.03.1943-DD.03.1943 Bari, Aeroporto di Bari /
DD.03.1943-31.03.1943 Trapani, ?
31.03.1943-DD.05.1943 Santo Pietro, Feldflugplatz San Pietro /
DD.05.1943-DD.06.1943 Lecce, Aeroporto di Lecce /
DD.06.1943-14.07.1943 Tanagra, Fliegerhorst Tanagra /
14.07.1943-DD.07.1943 Brindisi, Campo Casale /
DD.07.1943-23.09.1943 Wien-Götzendorf
23.09.1943-10.11.1943 Argos-Mykines, Landeplatz Argos/Süd /
10.11.1943-DD.11.1943 Athény, Fliegerhorst Kalamaki /
DD.11.1943-03.12.1943 Tanagra, Fliegerhorst Tanagra /
03.12.1943-DD.03.1944 Athény, Fliegerhorst Kalamaki /
DD.03.1944-02.04.1944 Gerasdorf bei Wien, Einsatzhafen Wien-Seyring /
02.04.1944-11.04.1944 Wolkersdorf
11.04.1944-25.04.1944 Székesfehérvár, Einsatzhafen Börgönd /
25.04.1944-DD.04.1944 Semlin
DD.04.1944-DD.05.1944 Franzfeld
DD.05.1944-06.06.1944 Götzendorf
06.06.1944-15.08.1944 Connentre
15.08.1944-25.08.1944 Ermenonville
25.08.1944-28.08.1944 Lappion-Boncourt
28.08.1944-04.09.1944 St. Trond-Orsmaal
04.09.1944-05.09.1944 Eschborn
05.09.1944-16.10.1944 Kolín nad Rýnem, Fliegerhorst Wahn /
16.10.1944-DD.12.1944 Großenhain, Fliegerhorst Großenhain /
DD.12.1944-18.03.1945 Hesepe, Einsatzhafen Hesepe /
18.03.1945-29.03.1945 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh /
29.03.1945-08.04.1945 Goslar
08.04.1945-11.04.1945 Halberstadt
11.04.1945-DD.04.1945 Großenhain, Fliegerhorst Großenhain /
DD.04.1945-20.04.1945 Praha, Fliegerhorst Gbell /
20.04.1945-02.05.1945 Bad Aibling, Fliegerhorst Bad Aibling /
02.05.1945-DD.05.1945 Salcburk, Fliegerhorst Salzburg-Maxglan /
DD.05.1945-08.05.1945 Saalbach

Velitel:
Commander:
09.07.1940-06.09.1940 Schlichting, Joachim (Hauptmann)
07.09.1940-30.09.1941 Dobislav, Max (Hauptmann)
01.10.1941-11.10.1942 Braune, Erhard (Hauptmann)
11.10.1942-30.09.1944 Düllberg, Ernst (Hauptmann)
01.10.1944-07.10.1944 Stigler, Franz* (Oberleutnant)
DD.10.1944-DD.02.1945 Werfft, Peter (Hauptmann)
DD.02.1945-03.04.1945 Clade, Josef-Emil* (Oberleutnant)
03.04.1945-07.05.1945 Werfft, Peter (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
05.05.1942-DD.MM.RRRR 10. (stíhací-bombardovací) letka Stíhací eskadry 53

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
* dočasně pověřen velením
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg27.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Stihaci-eskadry-27-1940-1945-t177917#570281Verze : 2
MOD
III. Gruppe:


Zformována 09.07.1940 v Carquebut ze I./JG1 :


Stab III./JG27 ze Stab I./JG1
7./JG27 ze 1./JG1
8./JG27 ze 2./JG1
9./JG27 ze 3./JG1


06.1943 - 8./JG27 použita k formování IV./JG27 (stala se 12./JG27), a byla zformována nová 8./JG27.
03.1944 - 10./JG27 spojena s částmi 7./JG27.
mezi 20.5.1944 a 15.6.1944 - 7./JG27 známa jako 7. (Ersatz)/JG27.
01.05.1944 - 10./JG27 se stala 13./JG27, a patřila do III./JG27.


JG27 reorganizována 15.8.44:


9./JG27 nezměněna
10./JG27 ze 13./JG27
11./JG27 ze staré 8./JG27
12./JG27 ze staré 7./JG27


Výzbroj:


DD.07.1940-DD.12.1941 Bf 109E
DD.10.1941-DD.06.1943 Bf 109F
DD.11.1942-DD.03.1945 Bf 109G
16.10.1944-08.05.1945 Bf 109K


www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Stihaci-eskadry-27-1940-1945-t177917#1647Verze : 5
MOD