Main Menu
User Menu

I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 3 [1940-1943]

1st Group of the 3rd Dive Bomber Wing / I. Gruppe des Sturzkampfgeschwaders 3 (I./St.G 3)

     
Název:
Name:
I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 3
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Sturzkampfgeschwaders 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 76
Datum zániku:
Disbanded:
18.10.1943
Nástupce:
Successor:
I. skupina Bitevní eskadry 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1940-18.10.1943 Eskadra střemhlavých bombardérů 3
Dislokace:
Deployed:
09.07.1940-DD.12.1940 Barly
DD.12.1940-DD.02.1941 Leinfelden-Echterdingen, Fliegerhorst Echterdingen /
DD.02.1941-DD.04.1941 Belica
DD.04.1941-DD.05.1941 Larissa, Fliegerhorst Larissa /
DD.05.1941-DD.06.1941 Argos-Mykines, Landeplatz Argos/Süd /
DD.06.1941-DD.07.1941 Maritsa, Aeroporto di Rodi-Marizza /
DD.06.1941-DD.11.1941 Malemes, ? /
DD.11.1941-DD.12.1941 Derna, Flugplatz? Derna /
DD.12.1941-01.01.1942 Rás Lanúf, Feldflugplatz Arco Philanorum /
DD.12.1941-DD.01.1942 Rás Lanúf, Landeplatz El Merduma /
01.01.1942-DD.02.1942 Agedabia, Flugplatz? Agedabia /
DD.02.1942-DD.03.1942 Benghází, Fliegerhorst Berca /
DD.03.1942-DD.05.1942 Derna, Flugplatz? Derna /
DD.05.1942-DD.06.1942 Gazala, Flugplatz Ain el Gazala /
DD.06.1942-DD.07.1942 Tmimi, Landesplatz Tmimi /
DD.07.1942-DD.08.1942 Zawyet El Hawala, Flugplatz Haggag el Quasaba West /
DD.08.1942-DD.08.1942 Trapani, Aeroporto di Trapani-Birgi /
DD.08.1942-DD.11.1942 Zawyet El Hawala, Flugplatz Haggag el Quasaba West /
DD.11.1942-DD.12.1942 Kambut, Fliegerhorst Gambut /
DD.12.1942-DD.02.1943 Herzogenaurach, Fliegerhorst Herzogenaurach /
DD.02.1943-DD.06.1943 Kertsch, ?
DD.06.1943-18.10.1943 Megara, ?

Velitel:
Commander:
09.07.1940-01.03.1942 Siegel, Walter (Major)
01.03.1942-04.06.1942 Eppen, Heinrich (Hauptmann)
05.06.1942-DD.07.1942 Mossdorf, Martin (Major)
DD.07.1942-01.12.1942 Spangenberg, Herbert (Major)
01.12.1942-02.06.1943 Schiller, Horst (Hauptmann)
19.06.1943-18.10.1943 Naumann, Helmut (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.07.1940-18.10.1943 1. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
09.07.1940-18.10.1943 2. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
09.07.1940-18.10.1943 3. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
09.07.1940-18.10.1943 Štáb I. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 3

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/attack/stg3.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Eskadry-stremhlavych-bombarderu-3-1940-1943-t188960#578946Verze : 4
MOD