Main Menu
User Menu

349. skupina pro přepravu jednotek [1943-1946]

349th Troop Carrier Group

     
Název:
Name:
349. skupina pro přepravu jednotek
Originální název:
Original Name:
349th Troop Carrier Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
07.09.1946
Nástupce:
Successor:
349. skupina pro přepravu jednotek, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1943-11.03.1944 61. křídlo pro přepravu jednotek
11.03.1944-DD.11.1944 60. křídlo pro přepravu jednotek
DD.11.1944-DD.04.1945 1. velitelství pro přepravu jednotek
DD.04.1945-30.04.1945 9. velitelství pro přepravu jednotek
30.04.1945-20.05.1945 52. křídlo pro přepravu jednotek
20.05.1945-31.01.1946 50. křídlo pro přepravu jednotek
31.01.1946-27.08.1946 52. křídlo pro přepravu jednotek
27.08.1946-07.09.1946 3. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.11.1943-20.01.1944 Knob Noster, Army Air Base, Knob Noster
20.01.1944-11.03.1944 Alliance AAB
11.03.1944-04.03.1945 Fayetteville, Pope Field
04.03.1945-15.03.1945 Fort Wayne, Baer Field
03.04.1945-DD.04.1945 Barkstone Heath
DD.04.1945-13.07.1945 Roye-Amy Afld
DD.09.1945-07.09.1946 Austin, Bergstrom Field

Velitel:
Commander:
01.11.1943-26.11.1943 Estrumse, Elmer F. (Major)
26.11.1943-29.08.1946 Barrow, Leonard J. Jr (Colonel)
29.08.1946-07.09.1946 Tarver, Benjamin M. Jr (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/349-skupina-pro-prepravu-jednotek-1943-1946-t137616#451760Verze : 1
MOD