Main Menu
User Menu

60. křídlo pro přepravu jednotek [1943-1945]

60th Troop Carrier Wing

vytvořen jako 60th Troop Carrier Wing 5.6.1943
Aktivován 12.6.1943
Podřízen I Troop Carrier Command
Deaktivován 8.10.1945
přetvořen na 60th Fighter Wing
Deaktivován 31.10.1950

Komponenty

Nezmiňovány pro velké množství častých změn

Stations
Knob Noster, Army Air Base, Knob Noster , 12.6.1943
Fayetteville, Pope Field , 22.7.1943
Laurinburg-Maxton AAB, NC, 20.12.1943
Fayetteville, Pope Field , 8.3.1944 - 8.10.1945

Commanders
Col Maurice M Beach, červen 1943
Col Julian M Chappell, 22.7.1943
Col Jerome B McCauley, 31.8.1943
Col Younger A Pitts, 23.3.1944 - 8.10.1945

Campaigns
American Theater

Decorations
None

Insigne
None
URL CZ: https://www.valka.cz/60-kridlo-pro-prepravu-jednotek-1943-1945-t29468#105010Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/60th-Troop-Carrier-Wing-t29468#105010Version : 0