Main Menu
User Menu

52. křídlo pro přepravu jednotek [1942-1946]

52nd Troop Carrier Wing

     
Název:
Name:
52. křídlo pro přepravu jednotek
Originální název:
Original Name:
52nd Troop Carrier Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
52. transportní křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
27.08.1946
Nástupce:
Successor:
52. stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
DD.07.1942-20.07.1942 Augusta, Daniel Field
20.07.1942-03.08.1942 Louisville, Bowman Field
03.08.1942-24.04.1943 Fayetteville, Pope Field
24.04.1943-08.05.1943 -
08.05.1943-DD.07.1943 Oujda, Oujda Airfield /
DD.07.1943-01.09.1943 Kairouan, Kairouan Airfield /
01.09.1943-13.02.1944 Sciacca, Agrigento Airfield /
13.02.1944-17.02.1944 -
17.02.1944-05.03.1945 Cottesmore, Royal Air Force Station Cottesmore
05.03.1945-20.06.1945 Amiens, ?
20.06.1945-DD.07.1945 -
DD.07.1945-DD.09.1945 Fort Wayne, Baer Field
DD.09.1945-01.10.1945 Battle Creek, Kellogg Field
01.10.1945-01.03.1946 Knob Noster, Army Air Base, Knob Noster
01.03.1946-27.08.1946 Austin, Bergstrom Field

Velitel:
Commander:
DD.07.1942-10.11.1942 Shugart, Donald F. (Lieutenant Colonel)
10.11.1942-DD.07.1945 Clark, Harold L. (Brigadier General)
DD.07.1945-DD.09.1945 Provan, James A. (Lieutenant Colonel)
DD.09.1945-04.10.1945 Simmons, Wilfred F. (Major)
04.10.1945-14.01.1946 Landis, Reed G. (Colonel)
14.01.1946-27.08.1946 Prentiss, Paul H. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.06.1942-29.11.1942 315. skupina pro přepravu jednotek
20.06.1942-04.07.1942 315. transportní skupina
06.08.1942-12.10.1942 61. skupina pro přepravu jednotek
05.10.1942-15.02.1943 10. skupina pro přepravu jednotek
15.02.1943-07.05.1945 61. skupina pro přepravu jednotek
DD.02.1943-19.03.1943 433. skupina pro přepravu jednotek
15.06.1943-11.07.1943 64. skupina pro přepravu jednotek
18.02.1944-15.05.1945 315. skupina pro přepravu jednotek
30.04.1945-20.05.1945 349. skupina pro přepravu jednotek
04.10.1945-05.02.1946 434. skupina pro přepravu jednotek
31.01.1946-27.08.1946 349. skupina pro přepravu jednotek

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/52-kridlo-pro-prepravu-jednotek-1942-1946-t29435#494541Verze : 2
MOD
Vytvořen jako 52nd Transport Wing 30.5.1942
Aktivován 15.6.1942
Přetvořen na 52nd Troop Carrier Wing červenci 1942
Podřízen 12. AF od května 1943 do února 1944
Podřízen 9. AF od března 1944 do června 1945
Navrátil se zpět do USA v červnu až červenci 1945
Deaktivován 27.8.1946
Přetvořen na 52nd Fighter Wing
Deaktivován 31.10.1950

Groups
10th - 1942 - 1943
61st - 1942; 1943 - 1945
63rd - 1942
64th - 1943
313th - 1942; 1942 - 1945
314th - 1942; 1943 - 1945
315th - 1942; 1944 - 1945
316th - 1942; 1943 - 1946
317th - 1942
349th - 1945; 1946
433rd - 1943
434th - 1945 - 1946
439th - 1945 - 1946


Campaigns
American Theater
Sicily
Naples - Foggia
Rome - Arno
Normandy
Northern France
Rhineland
Ardennes - Alsace
Central Europe

Decorations
None
URL : https://www.valka.cz/52-kridlo-pro-prepravu-jednotek-1942-1946-t29435#104733Verze : 0