Main Menu
User Menu

XI. armádní sbor [1943-1944]

XI Army Corps / XI. Armeekorps

     
Název:
Name:
XI. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XI. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Rausův sbor ke zvláštnímu použití
Datum zániku:
Disbanded:
18.02.1944
Nástupce:
Successor:
XI. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.07.1943-DD.09.1943 Kempfův armádní oddíl
DD.09.1943-DD.01.1944 8. armáda
DD.01.1944-18.02.1944 stažen
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
20.07.1943-01.11.1943 Raus, Erhard (General der Panzertruppe)
05.12.1943-18.02.1944 Stemmermann, Wilhelm (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
20.07.1943-01.12.1943 Schultze, Hellmuth (Oberst)
01.12.1943-18.02.1944 Gaedcke, Ludwig Heinrich(Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
28.05.1943-18.02.1944 Dělostřelecké velitelství 411
DD.06.1943-DD.10.1943 320. pěší divize
17.07.1943-DD.08.1943 Těžký tankový oddíl 503
20.07.1943-DD.12.1943 106. pěší divize
22.10.1943-08.11.1943 3. tanková divize SS Totenkopf
DD.10.1943-23.10.1943 39. pěší divize
DD.10.1943-DD.11.1943 Divize tankových granátníků SS Totenkopf
08.11.1943-20.11.1943 8. jezdecká divize SS
DD.11.1943-DD.12.1943 6. tanková divize
DD.12.1943-DD.01.1944 11. tanková divize
DD.12.1943-DD.01.1944 14. tanková divize
DD.01.1944-DD.03.1944 5. dobrovolnická útočná brigáda SS Valonsko
DD.01.1944-18.02.1944 5. tanková divize SS Wiking
DD.01.1944-DD.03.1944 57. pěší divize
DD.01.1944-18.02.1944 72. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XI. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XI-armadni-sbor-1943-1944-t136531#450662Verze : 0
MOD