Main Menu
User Menu

Gaedcke, Ludwig Heinrich

generálporučík

     
Příjmení:
Surname:
Gaedcke
Jméno:
Given Name:
Ludwig Heinrich (Heinz)
Jméno v originále:
Original Name:
Ludwig Heinrich (Heinz) Gaedcke
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
16.01.1905 Guben /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
21.12.1992 Waldesch
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník štábu 4. armády
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
Držiteľ Rytierskeho kríža.
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://www.geocities.com/~orion47/
URL : https://www.valka.cz/Gaedcke-Ludwig-Heinrich-t129020#435207Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Gaedcke
Jméno:
Given Name:
Ludwig Heinrich (Heinz)
Jméno v originále:
Original Name:
Ludwig Heinrich (Heinz) Gaedcke
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.12.1927 Leutnant
01.05.1930 Oberleutnant
01.05.1935 Hauptmann
01.10.1940 Major
01.04.1942 Oberstleutnant
01.03.1943 Oberst
09.11.1944 Generálmajor
16.06.1956 brigádny generál (Bundeswehr)
01.01.1958 generálmajor (Bundeswehr)
01.04.1961 generálporučík (Bundeswehr)
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
04.06.1940-15.11.1940 Náčelník štábu : 25. pěší divize
15.11.1940-31.01.1943 Náčelník štábu : 25. pěší divize (motorizovaná)
01.12.1943-18.02.1944 Náčelník štábu : XI. armádní sbor
20.07.1944-15.08.1944 Náčelník štábu : 4. armáda
15.08.1944-17.09.1944 Náčelník štábu : 6. armáda
17.09.1944-02.10.1944 Náčelník štábu : Fretter-Picova armádní skupina
02.10.1944-07.10.1944 Náčelník štábu : 6. armáda
07.10.1944-12.11.1944 Náčelník štábu : Fretter-Picova armádní skupina
12.11.1944-01.12.1944 Náčelník štábu : 6. armáda
01.12.1944-23.12.1944 Náčelník štábu : Fretter-Picova armádní skupina
24.12.1944-18.03.1945 Náčelník štábu : Balckova armádní skupina
18.03.1945-08.05.1945 Náčelník štábu : 6. armáda

Ručně vyplněné položky:
Vyznamenání:
Awards:

07.03.1942

Německý kříž ve zlatě
German Cross in Gold
Deutsche Kreuz in Gold
-

07.04.1944

Rytířský kříž Železného kříže 1939
Knight's Cross of the Iron Cross
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
-

DD.MM.RRRR

Železný kříž 1939 I. třídy
Iron Cross 1st Class
Eisernes Kreuz I. Klasse
-

DD.MM.RRRR

Železný kříž 1939 II. třídy
Iron Cross 2nd Class
Eisernes Kreuz II. Klasse
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.geocities.com/~orion47/
URL : https://www.valka.cz/Gaedcke-Ludwig-Heinrich-t129020#435208Verze : 0
MOD