Main Menu
User Menu

XI. armádní sbor [1944-1945]

XI Army Corps / XI. Armeekorps

     
Název:
Name:
XI. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XI. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.03.1944
Předchůdce:
Predecessor:
XI. armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.03.1944-DD.04.1944 ?
DD.04.1944-DD.08.1944 1. armáda (maďarská)
DD.08.1944-21.10.1944 Heinriciho armádní skupina
21.10.1944-17.12.1944 1. tanková armáda
17.12.1944-18.02.1945 Heinriciho armádní skupina
18.02.1945-08.05.1945 1. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
20.03.1944-16.03.1945 Bünau, Rudolf von (General der Infanterie)
16.03.1945-20.03.1945 Mellenthin, Horst von (General der Artilerie)
20.03.1945-06.04.1945 Bünau, Rudolf von (General der Infanterie)
06.04.1945-08.05.1945 Wiese, Friedrich (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.03.1944-DD.05.1945 Schultze, Hellmuth (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.03.1944-DD.04.1944 5. tanková divize SS Wiking
DD.03.1944-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 411
DD.05.1944-DD.08.1944 101. myslivecká divize
DD.10.1944-DD.11.1944 97. myslivecká divize
DD.11.1944-DD.12.1944 68. pěší divize
DD.MM.1944-DD.01.1945 1. lyžařská divize
DD.01.1945-DD.02.1945 100. myslivecká divize
DD.02.1945-DD.05.1945 97. myslivecká divize
DD.03.1945-DD.04.1945 344. pěší divize
DD.04.1945-08.05.1945 158. polní výcviková divize
DD.04.1945-DD.05.1945 68. pěší divize
DD.05.1945-08.05.1945 715. pěší divize
DD.MM.1945-DD.05.1945 1. lyžařská divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XI. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XI-armadni-sbor-1944-1945-t136538#450679Verze : 0
MOD