Main Menu
User Menu

I. skupina Bombardovací eskadry 1 [1942-1944]

1st Group of the 1st Bomber Wing / I. Gruppe des Kampfgeschwaders 1 (I./KG 1)

     
Název:
Name:
I. skupina Bombardovací eskadry 1
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Kampfgeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.06.1942
Předchůdce:
Predecessor:
III. skupina Bombardovací eskadry 26
Datum zániku:
Disbanded:
DD.07.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1943 Velitelství letectva Don
Dislokace:
Deployed:
08.06.1942-DD.07.1942 Rennes, Flugplatz Rennes /
DD.07.1942-DD.11.1942 Dno, Flugplatz Griwotschki /
DD.11.1942-DD.12.1942 Vitebsk, Fliegerhorst Witebsk /
DD.12.1942-DD.02.1943 Charkiv, Fliegerhorst Charkow-Woitschenko /
DD.02.1943-DD.04.1943 Kotly, ?
DD.04.1943-DD.05.1943 Neuhausen, Fliegerhorst Neuhausen /
DD.05.1943-DD.05.1943 Decimomannu, Aeroporto di Decimomannu /
DD.05.1943-25.06.1943 Piacenza, Aeroporto di Piacenza-San Damiano /
25.06.1943-10.07.1943 Airasca, ?
10.07.1943-DD.07.1943 Viterbo, Aeroporto di Viterbo /
DD.07.1943-DD.11.1943 Airasca, ?
DD.11.1943-02.04.1944 Burg, Fliegerhorst Burg /
02.04.1944-DD.06.1944 Brandis, ?
DD.06.1944-DD.07.1944 Seerappen, Fliegerhorst Seerappen /

Velitel:
Commander:
08.06.1942-08.07.1942 Schalke, Hellmut (Oberstleutnant)
DD.07.1942-26.06.1943 Dahlke, Werner (Oberstleutnant)
26.06.1943-17.02.1944 Hoffmann-Loerzer, Günther (Major)
17.02.1944-DD.07.1944 Cossart, Manfred von (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg1.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-1-1942-1944-t123032#513715Verze : 4
MOD