Main Menu
User Menu

38. dělostřelecký pluk [1955-1991]

38th Artillery Regiment

     
Název:
Name:
38. dělostřelecký pluk
Originální název:
Original Name:
38. dělostřelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.05.1955
Předchůdce:
Predecessor:
3. dělostřelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.1991
Nástupce:
Successor:
20. dělostřelecký pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.05.1955-01.10.1958 20. střelecká divize
01.10.1958-31.10.1991 20. motostřelecká divize
Dislokace:
Deployed:
09.05.1955-DD.10.1955 Chomutov, ? /
DD.10.1955-DD.08.1958 Mariánské Lázně, Kasárna Hamrníky /
DD.08.1958-DD.10.1982 Sokolov, ? /
DD.10.1982-31.10.1991 Kynšperk nad Ohří, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1960 Krapek, Rudolf (Podplukovník)
DD.MM.1960-DD.MM.RRRR Romaňák, Ladislav (Kapitán)
DD.MM.RRRR-DD.MM.1965 Romaňák, Ladislav (Major)
DD.MM.1965-DD.MM.1970 Hargaš, Milan (Podplukovník)
DD.MM.1971-DD.MM.1976 Meloun, Milan (Podplukovník)
DD.MM.1976-DD.MM.RRRR Kapolka, Miroslav (Kapitán)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kapolka, Miroslav (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

09.05.1955-01.11.1991 1. dělostřelecký oddíl
09.05.1955-01.11.1991 2. dělostřelecký oddíl
DD.MM.1957-DD.MM.1961 3. dělostřelecký oddíl
DD.MM.1957-DD.MM.1961 4. dělostřelecký oddíl
DD.MM.1963-01.11.1991 3. dělostřelecký oddíl
DD.MM.1969-01.11.1991 4. dělostřelecký oddíl
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1958-28.10.1990 Ladislava Zápotockého
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
09.05.1955-01.10.1955 VU 3274 Chomutov
00.10.1955-DD.08.1958 VU 3274 Hamrníky
00.08.1958-DD.10.1982 VU 3274 Sokolov
00.10.1982-01.11.1991 VU 3274 Kynšperk nad Ohří
Zdroje:
Sources:
www.vojenstvi.cz
URL : https://www.valka.cz/38-delostrelecky-pluk-1955-1991-t122855#418912Verze : 0
MOD