Main Menu
User Menu

122. pěší divize [1940-1945]

122nd Infantry Division / 122. Infanterie-Division

     
Název:
Name:
122. pěší divize
Originální název:
Original Name:
122. Infanterie-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.11.1940-DD.03.1941 XX. armádní sbor
DD.04.1941-DD.04.1941 X. armádní sbor
DD.05.1941-DD.08.1941 XXVIII. armádní sbor
DD.09.1941-DD.09.1941 XXXIX. armádní sbor (motorizovaný)
DD.10.1941-DD.11.1941 XXVIII. armádní sbor
DD.12.1941-DD.02.1942 L. armádní sbor
DD.04.1942-DD.06.1942 X. armádní sbor
DD.07.1942-DD.02.1943 II. armádní sbor
DD.03.1943-DD.03.1943 X. armádní sbor
DD.06.1943-DD.07.1943 VIII. armádní sbor
DD.09.1943-DD.10.1943 X. armádní sbor
DD.11.1943-DD.03.1944 I. armádní sbor
DD.05.1944-DD.06.1944 XXXXIII. armádní sbor
DD.08.1944-DD.09.1944 L. armádní sbor
DD.10.1944-DD.10.1944 XXXVIII. armádní sbor
DD.11.1944-DD.02.1945 L. armádní sbor
DD.03.1945-DD.04.1945 XXXVIII. tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
07.10.1940-DD.MM.RRRR Gross-Born /

Velitel:
Commander:
07.10.1940-08.12.1941 Macholz, Sigfrid (Generalmajor)
08.12.1941-17.02.1942 Bayer, Friedrich (Generalleutnant)
17.02.1942-01.08.1942 Macholz, Sigfrid (Generalleutnant)
01.08.1942-01.10.1942 Chill, Kurt (Generalleutnant)
01.10.1942-DD.11.1942 Hundt, Gustav (Oberst)
DD.11.1942-01.12.1942 Macholz, Sigfrid (Generalleutnant)
01.12.1942-08.01.1943 Westhoff, Adolf (Oberst)
08.01.1943-15.05.1943 Trowitz, Adolf (Generalmajor)
15.05.1943-27.06.1943 Thielmann, Alfred (Generalmajor)
27.06.1943-01.02.1944 Chill, Kurt (Generalleutnant)
01.02.1944-04.02.1944 Blücher, Johann Albrecht von ( Generalmajor)
04.02.1944-25.08.1944 Breusing, Hero (Generalleutnant)
25.08.1944-20.01.1945 Fangohr, Friedrich (Generalleutnant)
20.01.1945-08.05.1945 Schatz, Bruno (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
07.10.1940-24.06.1942 Branitz, Hans-Joachim Schipp von (Oberstleutnant)
24.06.1942-10.11.1944 Weber, Helmut (Oberstleutnant)
10.11.1944-08.05.1945 Kuntzen, Gustav-Adolf (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
de.wikipedia.org
www.axishistory.com
www.balsi.de
URL : https://www.valka.cz/122-pesi-divize-1940-1945-t11092#541408Verze : 0
MOD
122. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/122-pesi-divize-1940-1945-t11092#34693Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 122. Infanterie Division:




Johannes Baasch 5/3/1942
Helmuth Borchardt 4/30/1943
Paul Both 12/23/1942
Kurt Chill 10/25/1943
Bruno Dederichs 4/14/1945
Erich Fellmann 4/6/1943
Ludwig Gerlach 3/23/1945
Rudolf Goerke 6/9/1944
Ernst Kirsten 5/15/1944
Eduard Klar 6/17/1943
Nikodemus Kliemann 5/9/1945
Kurt Knaack 11/5/1942
Franz Kotlowski 11/16/1944
Helmut Labenski 4/9/1944
Rudolf Linde 5/8/1945
Erwin Müller 2/29/1944
Walter Neitzel 6/2/1943
Erich Nuernberger 12/4/1942
Johann Reich 4/14/1945
Rudolf Rogge 11/18/1943
Heinrich Ruhl 9/21/1944
Burkjard Schmidt 11/6/1942
Erich Selle 12/9/1942
Wilhelm Siegert 4/11/1944
Paul Steinhorst 10/20/1944
Heinrich Tromm 11/15/1941
Günther Vollmer 4/20/1943
Leo-Volkhad Wittgenstein 4/6/1943
URL : https://www.valka.cz/122-pesi-divize-1940-1945-t11092#34696Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ


11. 1940 - 3. 1941
XX
11. Armee
C
Borne Sulinowo (Poľsko)


4. 1941
X
18. Armee
B
Východné Prusko


5. 1941
XXVIII
16. Armee
C
Východné Prusko


6.-8. 1941
XXVIII
16. Armee
Nord
Sebezi (Lotyšsko), Kaunas (Litva)


9. 1941
XXXIX mot.
16. Armee
Nord
Opočka (Rusko)


10.-11. 1941
XXVIII
18. Armee
Nord
Petrohrad (Rusko)


12. 1941 - 2. 1942
L
18. Armee
Nord
Petrohrad (Rusko)


3. 1942
záloha
16. Armee
Nord
Staraja Russa (Rusko)


4.-6. 1942
X
16. Armee
Nord
Staraja Russa (Rusko)


7. 1942 - 2. 1943
II
16. Armee
Nord
Demjansk (Rusko)


3. 1943
X
16. Armee
Nord
Demjansk (Rusko)


4.-5. 1943
záloha
16. Armee
Nord
Staraja Russa (Rusko)


6.-7. 1943
VIII
16. Armee
Nord
Staraja Russa (Rusko)


8. 1943
záloha
16. Armee
Nord
Staraja Russa (Rusko)


9.-10. 1943
X
16. Armee
Nord
Staraja Russa (Rusko)


11. 1943 - 3. 1944
I
16. Armee
Nord
Neveľ (Rusko)


4. 1944
záloha
Narwa
Nord
Narva (Rusko)


5.-6. 1944
XLIII
Narwa
Nord
Narva (Rusko)


7. 1944
vo fínskej armáde


Vyborg (Rusko)


8.-9. 1944
L
18. Armee
Nord
Tallinn, Pärnu (Estónsko)


10. 1944
XXXVIII
Grasser
Nord
polostrov Kurland


11. 1944
L
Kleffel
Nord
polostrov Kurland


12. 1944 - 1. 1945
L
16. Armee
Nord
polostrov Kurland


2. 1945
L
16. Armee
Kurland
polostrov Kurland


3.-4. 1945
XXXVIII Pz.
16. Armee
Kurland
polostrov Kurland
URL : https://www.valka.cz/122-pesi-divize-1940-1945-t11092#288059Verze : 0
MOD